LipjaniPress

Bastisen zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë Le Pen

Lajme

Policia franceze i ka bastisur sot zyrat qendrore të Frontit Nacional të lideres së ekstremit të djathtë, Marine Le Pen, në perëndim të Parisit, në lidhje me një hetim ndaj dyshimeve për keqpërdorim të fondeve të Bashkimit Evropian për t’i paguar asistentët parlamentarë.

Parlamenti Evropian ka thënë se, në rolin e saj si lidere e Fronit Nacional gjatë legjislaturës 2011-12, Le Pen pagoi stafin e partisë me fonde të BE-së, të cilat sipas rregullave të BE-së duhet të përdorën vetëm për t’i paguar asistentët e ligjvënësve të BE-së, transmeton Express.

Le Pen, për të cilën sondazhet thonë se do t’ia dalë të kalojë në rundin final të zgjedhjeve presidenciale franceze në maj, i ka mohuar akuzat për mashtrim dhe ka thënë se nuk do t’i nënshtrohet përndjekjes duke ripaguar paratë.

Në fillim të këtij muaji, Le Pen refuzoi kërkesën për të ripaguar gati 300.000 euro të fondeve të BE-së që një hetim i Parlamentit Evropian pohoi se ajo i ka shpenzuar ilegalisht.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Nënshkruhet marrëveshja për Projektin e Statistikave në Vendim-marrje

lipjanipress

Veseli: Të rënët e Rezallës janë meritorë të lirisë sonë

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Daka e KQZ’së: Ne jemi gati për zgjedhje, obligimet e tjera i kryen Qeveria

lipjanipress

Po duam punë, mjaftë me mashtrime

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Policia gjermane tregon se çfarë gjeti në banesën e sulmuesit kosovar në Dusseldorf

lipjanipress

Jep dorëheqje zëvendësministri Lirak Çelaj

lipjanipress

Shqipe Pantina jep dorëheqje

lipjanipress

Shpërthen tuneli bërthamor në Korenë e Veriut, 200 të vdekur

lipjanipress
Skip to toolbar