LipjaniPress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

Lajme Zgjedhjet 2017

Kryetari i Komunës së Malishevës dhe kandidat për t’u rizgjedhur, Ragip Begaj, tha në tubimin përmbyllës të Nismës për Kosovën sot në Malishevë se gjatë mandatit që po përfundon kanë përfunduar 9 shkolla e çerdhen e fëmijëve dhe 4 shkolla do të përfundojnë vitin e ardhshëm.

Begaj tha se kanë realizuar edhe projekte të cilat nuk i kanë premtuar në fushatën e kaluar.

Ai premtoi ndërtimin e katër shkollave të reja, të një çerdhe tjetër e kabineteve të shkollave për të përmirsuar kushtet e mësimdhënësve dhe nxënësve.

“Premtojmë se gjatë katër viteve të ardhshme do të pajisim të gjitha shkollat me terrene sportive”, premtoi Begaj, duke shtuar se do të ketë zgjerim të rrjetit të kanalizimit, rrugëve të asfaltuara e të trotuareve.

“Jam shumë krenar që gjatë këtyre katër viteve nuk kemi pasur nevojë t’i shkojmë asnjë familje për kryeshëndosh për shkak të rriqrave”, theksoi po ashtu Ragip Begaj.

Ndërsa, kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, para bashkëvendasve të tij në Malishevë tha se më 2013 kishin nisur mu në Malishevë një forcë politike, e cila do të jetë zëdhënëse e njerëzve të varfër, e punëtorit, e bujkut, e djemve dhe vajzave, dhe mbi të gjitha forcë politike që do t’u qëndrojë afër të gjithë atyre njerëzve që do të tentohet t’u bëhet padrejtësi.

“Ky katërvjeçar do të jetë katërvjeçari i zhvillimit ekonomik, i boom-it ekonomik të Malishevës dhe të tërë Kosovës”, ka theksuar zëvendëskryeministri Limaj.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Përfaqësuesit e Ashkalinjëve Rreshtohen me Opozitën

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Zjarr në një punëtori në burgun e Idrizovës

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Facebook me të ardhura prej 3.57 miliardë dollarë në tremujorin e fundit

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

Vetëvendosje: Nëse zgjedhjet nuk manipulohen, PDK do të jetë në opozitë

lipjanipress
Skip to toolbar