LipjaniPress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

Lajme Lipjani

Buzhala ne postimin e tij permes rrjetit social, Facebook ja merr ftyren Shpend Ahmetit,
ja edhe postimi i plot i Beratin:

Po thote qe e mbane mend si femije kur prindi i tij çohej ne 2-3 te mengjesit per me i pa Frejzerin, Formanin, Muhamed Aline dhe Holmesin.
Shpendi ka linde ne vitin 1978. Betejat ne mes treshes se famshme, Frejzer, Foreman dhe Ali, jane zhvilluar ne harkun kohor 1971-1974. Ne kete kohe Shpendi i ka pase minus 4 vjet dhe minus 7 vjet.
Boll po mbane mend dreqi. Une kujtimet e para te boxit i kam ne vitin 1985, Holmes vs Springs. Ky thiu po mbane mend edhe per rikferc. M’i dhane pak zor ky thote qe i kujtohen edhe demonstratat e vitit 1968.
Pse bre bir po rren? Pse po bohesh kavec?
Pse?
Per llajka?
Po t’i thuje m’ka kallxu baba, se edhe i jemi m’ka kallxu.
Lodhe shpirtin ma ka tuj m’kallxu. Po get ne ate kohe ka pase pak ngjarje, kah u sillle m’thojke qysh Foremani i ka pase t’ramet si kali, qysh Frejzeri ka qene si flutur, e qysh Alia i ka pase dyjat kapak.
Per qe rren njeri pa hak pa hile, pa asnje zor, pa bigarihak, vec ty te kam pa.
Rrenc nuk lind – behesh./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këshilltarët e PDK-së,AAK-së dhe PSDK-së, thërrasin seancë të jashtëzakonshme

lipjanipress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Thyhet një pikë e Western Union-it dhe Mobi Shop Endrin në Lipjan

lipjanipress

Degjeneron seanca plenare, deputetët e PD “rrethojnë” Tahirin në foltoren e Kuvendit

lipjanipress

“Martesa për letra”, prioritet i shqiptarëve në Maqedoni

lipjanipress

AGK reagon ndaj kërcënimit të drejtorit të Gazetës Express Berat Buzhala

Press Lipjani

Ballkani kaplohet nga moti i lig

lipjanipress

Zhduket një femër në Lipjan

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

PDK-dega në Lipjan viziton nëndegët në Smallushë dhe Bujari

lipjanipress

Rasti i dy gjyqtarëve nga Veriu i Kosovës: Marrin më shumë se 1 mijë euro rrogë në muaj pa asnjë ditë pune

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress
Skip to toolbar