LipjaniPress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

BLERIM RUZHDI UKAJ
Blerim Ruzhdi Ukaj: Kandidat për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje! Kandidati për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga radhët e VV-së, z. Blerim Ukaj, i cili mban nr. 20, është njëri ndër zërat e arsyes duke qenë edhe një përfaqësues i denjë dhe i sinqertë në përfaqësimin e zgjedhësve të tij .
Blerimi ka lindur më 27.04 1980 në fshatin Dobrajë e Madhe, ku edhe e ka mbaruar shkollën fillore, ndërsa të mesmen në QAM “Ulpiana” në Lipjan. Z. Ukaj rrjedh nga një familje atdhetare, e cila ishte e përndjekur nga sistemi i atëherëshëm komunist në Kosovë.
Blerim Ukaj tani punon në tregti që nga viti 1996, si një afarist i suksesshëm. Blerimi merret edhe me aktivitete sportive, ku shquhet për punën e tij. Ai në vitin 2016 zgjedhet kryetar i Klubit të Futbollit “Arbëria” të Dobrajës së Madhe. Ndërsa në politikë i bashkangjitet Lëvizjes Vetëvendosje. Duke e parë angazhimin dhe dëshirën për punë, kryesia e VV-së e ka emëruar për kandidat të mundëshëm për asambleist të Komunës të Lipjanit. Blerimi qëndron besnik ndaj punës dhe përgjegjësisë së tij para elektoratit dhe zotohet se do të qëndrojë pranë tyre.
Me mendje dhe me zemër për Lipjanin! I juaji Blerim Ukaj

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush është grupi që ka vendosur “t’i vrasë tradhtarët”?

lipjanipress

Shpërthen dhuna në protestën për 22 vjeçarin e dhunuar nga policia në Francë (Foto)

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Gënjen “Srbija Danas”: Kosova po furnizohet me aeroplanë e tanke nga Erdogani

lipjanipress

BE kundër pezullimit të dialogut: Nuk kontribuon në normalizim të marrëdhënieve Kosovë-Serbi

lipjanipress

Qeveria emëron kryeakademikun Hivzi Islami në krye të Komisionit për Matjen e Territori

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Kosovari dorëzohet në polici, pranon se kreu vrasje natën e Pashkëve në Vjenë

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress
Skip to toolbar