LipjaniPress

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Football Lajme

Tifozët e Ulpianës njihen për pasionin dhe mbështetjen ndaj skuadrës së tyre. Gjithsesi, në këtë sezon ata kanë qenë shumë të pakët. Ky sezon do të mbahet mend për numrin më të ulët të tifozëve në « Sami Kelmendi », transmeton Ulpianapress.

I vetmi grupim që mbështet skuadrën është tifo-grupi “Tigrat”. Grupimet e tjera mungojnë në stadium prej vitesh. Por, edhe ky grupim i themeluar vite më parë ka paralajmëruar një bojkot nëse nuk shkarkohet kryesia e klubit.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tyre në “Facebook”, kryesia e “Tigrave” ka parashtruar një kërkesë ndaj kryetarit të komunës, Imri Ahmeti dhe në rast se nuk plotësohet, ata do të bëjnë bojkot.

Ata tutje kanë vazhduar duke akuzuar zyrtarin e klubit lipjanas për kërcnim ndaj tifozëve.


•KOMUNIKAT•

Ne si tifo grup “Ultras Tigrat “e kemi mbeshtetur klubin si ne Lige dyte ,Lige Pare edhe kur u kon momentet ma te kqija kemi qen afer klubit bashk me disa lojtar qe vet klubi i ka larguar pa deshiren e tynev .Por qe nga inkuadrimi ne Super Lige e kemi bojkotuar ndeshjet shkaki disa individve ne klube qe nuk jau dojn te miren klubit por vetem per interesa te veta.

Ne do te jemi ne bojkot deri ne largimin e tynev ,edhe iu bejm thirrje haptazi te largohen nga klubi sepse e shkatrruan ,Jemi nder ekipet me infrastrukturen me te mire ne Kosove dhe nuk e meritojm renien nga liga.
Fajin kryesor e mban kryesia pasi edhe me transferimet te deshtune me lojtar pa zemer qe nuk ja din vleren faneles vetem jane numra ne fushe pa i llogaritu 4-5 lojtar te tjeret krejt ne shpi.

Lusim kryetarin e komunes se Lipjanit z.Imri Ahmeti te shkarkoj kryesin komplet.

KF Ulpiana dashuri e vetmja me je ti 💙🤍

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gazetari Musa Mustafa është kërcënuar me jetë, përmes një SMS-je të dërguar në gjuhën serbe nga një numër i operatorit IPKO.

Press Lipjani

Zëvendëskryeministri Kelmendi vizitoi institucionet lokale, bizneset dhe Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Pamje 3D të strukturës së sheshit që po ndërtohet në Veri (Video)

lipjanipress

Pro dhe kundër dëbimit të refugjatëve në Gjermani

lipjanipress

Hasan S Zeneli: Kur bota rrotullohet rreth komandant dreqit !!!

lipjanipress

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress
Skip to toolbar