LipjaniPress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

Lajme Lipjani

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Shukri Buja, ka bërë me dije se Qeveria aktuale nuk është funksionale dhe ka sugjeruar të shkohet në zgjedhje të parakohshme.
Ai ka thënë se ka shumë arsye pse kjo Qeveri duhet të shkojë në shtëpi dhe kryeministri Isa Mustafa në pension.

Në një intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Buja ka vlerësuar se koha më optimale për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme është muaji qershor.

Ai ka theksuar se nëse nuk do të ketë zgjedhje në qershor atëherë, sipas tij, është e palogjikshme që Qeveria të rrëzohet në vitin e fundit të mandatit të saj.

Buja është shprehur i bindur në fitoren e PDK’së kurdo që mbahen zgjedhje e reja.

Ai ka bërë me dije se Qeveria e re do të udhëhiqet nga PDK’ja në partneritet me AAK’në dhe Nismën.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kurz: Ajo që është dakorduar në Bruksel duhet të zbatohet

lipjanipress

Policia thotë se ka konfiskuar qindra kilogramë drogë

lipjanipress

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve bëhet me veturë të re (VIDEO)

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Hapja Zyrtare e Fushatës nga LDK-Lipjan bëhet në Gadime (te Shpella), nga ora 19:00.

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Mogherini raporton të hënën për vizitën e saj në Kosovë

lipjanipress

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Kjo është letra e Thaçit drejtuar Veselit pas tërheqjes nga iniciativa për ushtri (DOKUMENT)

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Në këto vende nuk do të ketë rrymë gjatë ditëve të ardhshme

lipjanipress
Skip to toolbar