LipjaniPress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

Lajme Lipjani

Shukri Buja nga Partia Demokratike e Kosovoës, ka thënë se nuk do të jenë në listën e këtij subjekti për deputet pas kërkesës se miqve ndërkomëbtar qe njerëz me aktakuza të mos jenë pjesë e listave zgjedhore.

Buja ka thënë se as vet nuk ka qenë i interesuar qe të jetë në listë për sa kohë qe nuk përfundon procesi i tij gjyqësore.

“Unë nuk kam qenë i interesuar për të qenë në listë për shkak të kërkesave të miqve ndërkombëtar e në veçanti amerikanëve të cilët kanë kërkuar qe njerëzit me aktakuza të jenë pjesë e listave. Kam insistuar edhe në degë dhe qendër dhe ky ka qenë qëndrim im me kohë. Pra, nuk jam pjesë e listës për shkak të koalicioneve dhe dhe për shkak të qëndrimit tim për mospërfshrije deri të përfundoj aktakuza” ka thënë Buja për ‘Indeksonline’.

Aktakuza e ngritur ndaj tij, sipas tij, nuk do të duhej të ndodhte fare.

“Unë pres qe gjykata të marrë vendimin e merituar . Pres shpejt qe kjo çështje të kryhet sepse nuk ka asnjë bazë për më vazhdu procesin”, ka shtuar Buja.

Ish deputeti i PDK-së ishte ndër më të zëshmit për prishjen e qeverisë Mustafa dhe shkuarjen e vendit në zgjedhje të parakohshme

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress

Murat Jashari, i dyshuari kryesor për tentim-vrasjen e Vllasit

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka inspektuar asfaltimin e rrugëve në Gadime

lipjanipress

Lipjan: PDK- mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Presidentja kroate mohon rritjen e mbështetjes për fashizmin

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Sulmet kibernetike rrezikojnë edhe sigurinë e Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar