LipjaniPress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

Premton:
1. Zgjidhjen e problemit të trajtimit të ujerave të zeza,
2. Asfaltimin e të gjitha rrugicave te lagjeve,
3. Trotuarin deri tek shkolla,
4. Ndriçimi publik,
5. Fushën e sportit,
5. Ujësjellësi dhe
6. Grantet për bujqësi, si prioriteti numer 1 nga programi zgjedhor i Nismas.

Në takim ishin prezent z.Shukri Buja anëtar i kryesisë së NISMA për Kosovën dhe kandidatët për asamble komunale.

Jemi të binduar që më 22 tetor NISMA do të jetë subjekti i parë politik dhe Heset Sahiti kandidati më i votuar në Lipjan.

Koha për Heset SAHITIN Voto 31

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Dy kosovarë shpikin picën e zezë, mahnitet e gjithë Zvicra

lipjanipress

Ramiz Kelmendi ‘godet’ Shpend Ahmetin: Duaje tënden me jahte, vodka ruse e përcjellëset e Serbisë

lipjanipress

Britania dërgon qindra ushtarë, tanke dhe armatim të rëndë në kufirin me Rusinë

lipjanipress

Banka Qendrore e Kosovës paralajmëron qytetarët të kenë kujdes me Bitcoin!

lipjanipress

Deklaratat e Sekretarit Mattis për Kosovën dhe FSK’në – top lajm në mediat serbe

lipjanipress

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Ilir Tasholli Aderon ne LDK njëri nga drejtorët në qeverisjen aktuale në (AAK)

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

H.S.Zeneli: Nait, mbushu me forcë dhe eja në debat (Foto)

lipjanipress

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar