LipjaniPress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

Lajme

Lirak Çelaj ka dhënë dorëheqje nga posti i tij si zëvendësministër i Drejtësisë. Arsyeja e kësaj dorëheqje është angazhimi i tij partiak. Një degë e PDK-së në Prishtinë, madje e ka propozuar Çelajn që të jetë kandidat, por Kadri Veseli ende s’e ka thënë fjalën për këtë.

Çelaj ka thënë për Gazetën Express se për këtë do të vendosë partia.

“Lidhur me atë se a do të jem kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës ende nuk isha deklaruar. Ende nuk jemi në procesin e zyrtarizmit të kandidatëve. Megjithatë unë do të angazhohem në fuqizimin e degës. Vetë fakti që po angazhohem në degë gjithçka shkon në atë drejtim, por meqë ende nuk është marrë vendimi përfundimtar si parti ende nuk jemi në atë fazë”, ka thënë Çelaj. Ai ka thënë se dorëheqjen e tij e ka bërë me dijeninë e kreut të partisë Kadri Veselit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Biografi nga Ylli Shala Kandidat në Asamblen Komunale nga radhet e Nisma për Kosovën.

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Nesër seancë plenare, a do të votohet demarkacioni

lipjanipress

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Fillon puna për suspendimin e zyrtarëve me aktakuzë

lipjanipress
Skip to toolbar