LipjaniPress

Çfarë po ndodh me Presidentin turk?(VIDEO)

Lajme

Presidenti turk është kapur nga kamerat në një përgjumje të rëndë gjatë një konference shtypi me homologun ukrainas.

Ndërsa Petro Poroshkenko ishte duke folur në konferencë për gazetarë, kreu i Shtetit turk po i “varej” koka nga përgjumja.

Erdogan u “zgjua” vetëm kur një gazetar turk iu drejtua me një pyetje.

Në një rast tjetër, Erdogan është parë duke qeshur disa herë, ndërsa përpiqet të qëndrojë i vëmendshëm.

Duke vërejtur se homologu përkrah po luftonte për të qëndruar zgjuar, Poroshenko në mënyrë diskrete prek tavolinë për të ndihmuar presidentin turk të qëndrojë i fokusuar, por me sa duket asgjë nuk e ndihmonte.

Presidenti turk kreu të hënën një vizitë një-ditore në Ukrainë. Para takimit me Poroshenko, ai bëri një ndalesë të shkurtër në sheshin “Victory” duke vendosur një kurorë në një monument ushtarak.

Ai zhvilloi një takim përreth tre orë me Poroshenko.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Ish kryetari i Gjykatës Supreme Fejzullah Hasani

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress

Vetëvendosje e kërkoi nesër seancën për Demarkacion

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

“Murtaja e bardhë” në Serbi, çdo vit një qytet më pak

lipjanipress

Zemaj ironizon me opozitën për Demarkacionin

lipjanipress

Mbyllet stacioni i trenit në Dyseldorf, 5 të lënduar nga sulmi me sëpatë

lipjanipress

Territori i Kosovës do të matet nga zyrat me dokumente kadastrale

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit
Skip to toolbar