LipjaniPress

Cristiano Ronaldo largohet nga Real dhe bashkohet me Juve

Lipjani Lajme Sport

Lajme – 10.07. 17:39
Pas nëntë vjet në përfundim të Madridit: Cristiano Ronaldo përfundon suksesshëm Kapitullin vërtetë dhe në moshën 33 vjet në gjigantin italian Juventus. Royal njoftoi këtë zyrtarisht të këtë pasdite.
/lipjanipress.com//

Cristiano Ronaldo
Stacioni i ri i Juventusit: Pas nëntë vitesh Real CR7 largohet nga kryeqyteti spanjoll.
“Këto vite në Real Madrid dhe në këtë qytet, ndoshta më i bukur e jetës sime . Ndihem vetëm mirënjohes i madhë për këtë klub, për tifozët, për këtë qytet. Unë vetëm dua të them ju falënderoj për dashuri dhe mëshirë që kam marrë” Ronaldo tha në një deklaratë në faqen e internetit Real. “Megjithatë, unë besoj se ka ardhur momenti për të hapur një kapitull të ri në jetën time”.

Me punëdhënësit e tij të rij Juventus Cristiano Ronaldo kishte arritur tashmë marrëveshje paraprakisht, më të fundit shkuam në rrjedhjet e përfundimit të suksesshëm të kontrolleve mjekësore vetëm mbi shumën e kompensimit që duhet të paguhet nga Torino në Madrid. Por këtu ajo ka ardhur në një emërues të përbashkët – në fakt ka kryer një miliard euro. Thuhet se 105 milionë euro do të shkojnë në Madrid.

Një gjë është e qartë: CR7 do të fitojë royally. Prej 30 milionë euro pagë vjetore neto , sipas gazetës portugeze sportive “Record”, ka për qëllim për të siguruar mbështetje financiare dhe lojtari ka marrë një marrëveshje fitimprurëse reklamat me automaker në të kundërt “Fiat” Juve.

Cristiano Ronaldo është ndryshuar në vitin 2009 nga Manchester United në Royal dhe ka qenë që nga figura qendrore në lojë ofensive të Madrilenos. Katër herë ai fitoi me klubin, Ligën e Kampionëve, më të fundit tri herë në një rresht, dy herë një kampionat në La Liga dhe dy herë Kupën. Me Portugalinë, i cili ka lindur në Madeira sulmuesin në vitin 2016 triumfoi në Kampionatin Evropian në Francë, ndërsa në Kupën e Botës të këtij viti në Rusi në raundin e dytë: ajo ishte e gjatë (2: 1 kundër Uruguait)./lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mirena përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Pas akuzave të Presidentit vjen përgjigja nga Brukseli: Kosova t’i kryejë punët

lipjanipress

Kjo është agjenda e plotë e manifestimeve të Pavarësisë

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

David Philips shkruan për elitën e korruptuar në Prishtinë dhe raportet e reja Kosovë-Amerikë

lipjanipress

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Çfarë premtuan deri tash partitë politike që po e kërkojnë votën?

lipjanipress

Vuçiq: Po të flisja si Thaçi do të më varnin në Terazi

lipjanipress

Pas Dardan Molliqajt, me Avdullah Hotin tallet edhe motra e tij

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet e ndërtimit shtratit të lumit në fshatin Banullë

lipjanipress
Skip to toolbar