LipjaniPress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

Lajme

Partia që u themelua nga Ilir Deda dhe Mimoza Kusari-Lila është duke punuar për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit në Kosovë.

Njëri nga udhëheqësit e Partisë më të re në Kosovë “Alternativa”, Ilir Deda ka thënë për lajmi.net se koncepti i partisë që e kanë themeluar ka të bëj nga niveli komunal për të vazhduar në nivelin qendror.

Ai ka thënë se në muajin maj do të dalin me emrat e atyre që do të garojnë për Prishtinën.

“Ma vonë, ne me kandidatura për komunë ma merr mendja që dalim në muaj maj. Jemi duke u përgatitur dhe ky ka qenë edhe koncepti i krijimit të alternativës, më fillu nga baza, d.m.th nga niveli komunal. Jemi në proces të fundit, në fazën finale të konstituimit dhe diku ka muaji maj do të dalim me emra”, ka thënë Deda për lajmi.net.

Deda ka thënë se nuk e kanë diskutuar mundësin e tij për të kandiduar për Prishtinën.

“Nuk e kemi diskutuar këtë fazë”, ka thënë Deda.

Deda u shkëput nga Vetëvendosje, ku ishte deputet, ndërsa Mimoza Kusari-Lila që aktualisht është kryetare e Gjakovës, u nda nga AKR-ja e Behgjet Pacollit, për të vazhduar rrugëtimin me partinë e re “Alternativa”

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

Mediat serbe: Ushtria e Kosovës i ka nisur stërvitjet (Foto)

lipjanipress

S.Pacolli: Urime 9 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

« Jep dorëheqje » trajneri i KF Ulpianës?

Granit

Hajrullahu ” Arsimi profesional, prioriteti ynë kryesor” Konjuh,

lipjanipress

Policia bllokon hyrjen e “Grandit”, e dyshimtë një veturë me regjistrim të Beogradit

lipjanipress

Deputeti i PDK’së bën thirrje që të prishet koalicioni me LDK’në

lipjanipress

Një grup prej 11 intelektualë e profesorë universitarë i bashkohen Nismës për Kosovën

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Kryetari i Mitrovicës Veriore: Të martën e ndërtojmë strukturën e re betonike në zonën e këmbësorëve

lipjanipress
Skip to toolbar