LipjaniPress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

Lajme

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka thënë se fuqia e partisë së saj nuk ka humbur dhe se zgjedhjet lokale do ta dëshmojnë këtë.

Ajo ka komentuar qeverisjen e Vetëvendosjes në komunën e Prishtinës, duke thënë se ndjehet e dekurajuar nga qeverisja e Shpend Ahmetit.

“Me komunën e Prishtinës jam e dekurajuar, punëismet që kanë ndodhur në komunë dhe mënyrën si është qeverisur brenda komunës së Prishtinës. Mbetet të shihet në këto zgjedhje. Kemi besuar shumë në kryetarin Ahmeti, por këto zgjedhje do të dëshmojnë qartë se ku do të pozicionohet kjo parti politike”, ka thënë ajo.

Ndryshe, Deliu-Kodra ka komentuar deklaratat e VV-së rreth krijimit të Qeverisë së Ramush Haradinajt.

“Mënyra se si partia Vetëvendosje po i qaset politikës vështirë që do jetë premtues për gjeneratat e veta. Edhe kjo parti do e ketë të vështirë ta bëjë Qeverinë e vetme”, ka thënë ajo.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryespiuni i Presidentit Thaçi në AKI është person i dyshimtë

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress

Vendimi për Haradinajn më së largu deri më 14 shkurt – Serbia ende s’i ka dorëzuar letrat

lipjanipress

Pronari i arrestuar i motelit ku qëndruan personat që plagosën Vllasin (Foto)

lipjanipress

Udhëheqja e Alternativës zgjidhet me vota, Deda e Kusari-Lila nuk janë drejtues të saj

lipjanipress

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

Kërkohet arrestimi Nenad Çanakut, tha se Kosova është e pavarur

lipjanipress

Adem Grabovci në seancën gjyqësore dëshmitar i Prokurorisë në gjykimin e Fatmir Limajt(VIDEO)

lipjanipress

Haradinaj nga sheshi i Prishtinës thotë se Kosova nuk i fal tokë askujt

lipjanipress

Shala tregoj që i takon NISMA-së dhe që NISMA i takon Shalës(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress
Skip to toolbar