LipjaniPress

Denoncuesi i Driton Gashit: Unë s’e kam ndërmend të vetëvritem, nëse vdes më kanë vrarë

Lajme

Drejtori i ri i AKI-së, Driton Gashi, përreth një vit ka punuar me aktakuzë në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

Gashi ishte akuzuar nga Prokuroria për keqpërdorim të detyrës zyrtare, mirëpo, nuk ishin marrë masa për pezullimin e tij nga puna.

Ndonëse sipas Luan Ismajli, i cili njëherësh është edhe palë e dëmtuar në aktakuzën kundër Gashit, ministri Skender Hyseni ishte i njoftuar për këtë çështje.

Ismajli thotë se Driton Gashi vazhdimisht i ka shkaktuar telashe gjatë punës së tij në MPB. Ndërkaq, në Ministrinë e Punëve të Brendshme nuk e kanë thënë asnjë fjalë lidhur me këtë akuzë.

I heshtur rreth kësaj ka qenë edhe vetë Driton Gashi i cili u emërua kryespiun i Kosovës, vetëm pasi prokurori Feti Tunuzliu, e tërhoqi aktakuzën që rëndonte mbi të.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Vazhdojnë përplasjet në Podujevë: LDK thotë se PDK po i krahason arsimtarët me qentë

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

Kryetari i LDK’së uron Pashkët edhe përmes rrjetit social Twitter

lipjanipress

Kryeministri i Kanadasë dëgjon Kuran (Video)

lipjanipress

Tenderi milionësh në KEK -lirohet nga akuza Nijazi Thaçi

lipjanipress

Kjo është agjenda e plotë e manifestimeve të Pavarësisë

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Rrëfimi i plakut që e rrahën e ia dogjën shtëpinë në Mitrovicë

lipjanipress

Muri rrënohet i tëri (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar