LipjaniPress

Deputetët presion Qeverisë për Sigurimet Shëndetësore: Ministri është lodhu

Lajme

Deputetja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, në seancën ku po diskutohet për sigurimet shëndetësore, tha se ky ka qenë vetëm premtim e tash vazhdon të mos ketë sigurime

“Ministri është lodhur duke dhënë data pasi nuk e ka pas idenë se si të menaxhohet ky sistem por as ju z. Mustafa nuk u morët seriozisht me këtë problematikë. Sistemi shëndetësor është në kolaps e ju nuk e vëreni këtë. Nuk e keni idenë se sa qytetarëve ju kushton me jetë pritja për trajtim sepse njerëz të afërt me ju nuk i përjetojnë këto. Dhe kjo është politika klanore që ju po bëni. Ju e as ministri juaj nuk e keni idenë se ky sistem është në kolaps. Kush do të paguajë këtë janë fatkeqësisht qytetarët”, theksoi Bajrami.

“Z. Mustafa a e dini se a ka pas kampanjë informuese për nisjen e mbledhjes së premiumeve se qytetarët nuk e dinë. Ju pyes të na jepni datë të saktë se kur do të nis ky proces dhe kur qytetarët do të kenë shërbime më të mira dhe ju lutem t’i përmbaheni atyre datave”, potencoi deputetja e Nismës, Valdete Bajrami.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Dardan Sejdiu kapet në rren, biznesin që ia ndaloi qytetarit në Prishtinë, ua lejoi Devollëve (Video)

lipjanipress

Musliu: UNMIK ka procesverbale ku Lumezi thotë se nuk e ka provimin e jurisprudencës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli priti në takim përfaqësueset e projektit zviceran Kujdesi Shëndetësor i Qasshëm dhe Cilësor

lipjanipress

Rrëfimi i qytetarit që u detyrua t’i japë zyrtarit qeveritar 20 mijë euro për të hequr një lëndë nga gjykata (Video)

lipjanipress

Roberts: Serbia dhe Kosova duhet të shkëmbejnë territorin

lipjanipress

Propozohet ndalimi i importit të veturave më të vjetra se 10 vjet

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress
Skip to toolbar