LipjaniPress

Deputeti i NISMA-s kërkon kokën e Presidentit për gylenistët e kidnapuar

Lajme

Deputeti nga partia Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, thotë se organizatori i dëbimit të gjashtë qytetarëve turq, është Presidenti Hashim Thaçi. Sipas tij janë edhe pesë zyrtarë të shtetit që kanë qenë në dijeni për dëbimin e tyre.
„Vetem keta gjashte persona e kane ditur per debimin e 6 intelektualeve turqe ne Kosove

1. Hashim Thaçi, president, organizatori kryesor i ketij akcioni.

2. Behgjet Pacolli, miratuesi dhe ndihmesi kryesor i Thaçit.

3. Abelard Tahiri, Minister i Drejtesise, vetem zbatues i urdherave te Thaçit.

4. Flamur Sefa, Minister i Puneve te Brendeshme, zbatues i urdherave te Pacollit dhe Thaçit.

5. Shefi i AKI-se, zbatues i urdherave te Thaçit, njeriu i cili duhet te arrestohet, te pergjigjet penalisht, dhe te denohet per jeten e gjashte njerezeve.

6. Shpend Maxhuni, zbatues i urdherave te Thaçit, i cili po ashtu duhet te shkarkohet, arrestohet dhe denohet“, shkruan Zeka, transmeton Gazeta Express.

Ai thotë se duhet të shkakrohet Thaçi dhe Pacolli nga pozitat që kanë.

„Viktima te Hashim Thaçit dhe Behgjet Pacollit jan te kater keta persona, te cilet duhet te deshmojne te verteten, pastaj te shkarkohen presidenti, bashke me Pacollin!

Te dy keta njerez kane kryer nje veper penale, kane shkelur Kushtetuten e vendit, kane shkaterruar imazhin e Kosoves, si dhe kane rrezikuar jeten e diplomateve tane neper bote“, përfundon postimi.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KF “Arbria” meritojnë falenderim të veçantë.

lipjanipress

Murat Jashari vllau i “Ismet Jasharit” ishte zotuar se do të vriste ‘tradhtarët’ (Foto)

lipjanipress

Policia: Disa raste penale dhe 14 incidente të ndryshme gjatë zgjedhjeve

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress

Mblidhen 47 mijë euro për veteranin britanik të UÇK-së(FOTO)

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Beteja moderne e Kosovës – Thaçi i jep ujë Vuçiqit (Foto)

lipjanipress

Shisnin trupin për para, Gjermania arreston 35 homoseksualë nga Ballkani

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar