LipjaniPress

Deri kur me projekte të dështuara

Lajme Lipjani

A ka projekte të dështuara në komunën e Lipjanit
Lipjan 22 nëntor
Qytetarët e fshatit Poturovc të komunës së Lipjanit janë të zhgënjyer me projektin e tyre në realizimin e gypave të kanalizimit.Sipas tyre gypat janë vendosur jashtë standardeve. Në këtë projekt ku janë të vendosur gypat në gjatësi enorme nuk janë të vendosura pusetat si dhe janë në një linjë të pandërpre . Gjithashtu,vendosjes së këtyre gypave të kanalizimit u mungon edhe nivelizimi. Ndërkaq, shiritii asfaltit të “ri” i cili përfshinë pjesën gjeografike të këtij fshati është i dëmtuar në masë të dukshme sepse nuk është i shtruar në perimetrat e projektit . Për gjithë këtë mund të shikoni në vide dhe foto,në vijim./LipjaniPress.com


Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

Kush po kërkon të ndërtojë 5 spitale në qendrat më të mëdha rajonale? Tregon ministrja Bajrami (Video)

lipjanipress

Kadri Veseli i bën ofert antarit të Vetëvendosjes!

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Le Figaro: Kosova, zona ku depërtojnë ekstremistët islamikë

lipjanipress

Krijimi i Qeverisë së re proces i komplikuar, ja çfarë thonë analistët

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

lipjanipress

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress
Skip to toolbar