LipjaniPress

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

Lajme

“Roqkotellat” siç i quante Zahir Bajrami bashkëpunëtorët e tij, nuk ia hoqën dënimin prej 3 vjetësh Elsadat Musliut, ani pse i njëjti kishte paguar 20 mijë euro.

Në pjesën tjetër të bisedave mes Elsadat Musliut dhe Zahir Bajramit e djalit të tij, drejtori i Financave në Qeverinë e Isa Mustafës, tenton ta bindë Musliun, se bashkëpunëtorët e tij, do t’ia heqin dënimin., drejtori i Financave në Qeverinë e Isa Mustafës, tenton ta bindë Musliun, se bashkëpunëtorët e tij, do t’ia heqin dënimin.

Paratë u morën e dënimi mbeti. Pas kësaj, Elsadat Musliu, kërkonte nga i biri i Zahir Bajramit, që t’i ktheheshin paratë, pasi që puna s’ishte kryer.

Por ky i fundit, thotë se një gjë e tillë nuk mund të bëhet dhe se paratë nuk do t’i kthehen.

Elsadat Musliu, që jeton në Zvicër qe një kohë të gjatë, ishte dënuar në vitin 2012 me tre vjet burgim, për veprën penale kontrabandë me migrantë.

http://www.dailymotion.com/video/x5bfrn7_pergjimet-z-bajrami_news

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Serbia falënderon Vatikanin që s’e njeh Kosovën

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Molliqaj: Jap dorëheqje nëse del ndonjë lidhje mes VV-së dhe Devollëve

lipjanipress

Nga kjo datë do të gjobiteni nëse s’keni gomat e dimrit dhe zinxhirët në veturë

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

Qendra e mjekësisë familjare në Janjevë përfiton aparaturë shëndetësore

lipjanipress

Imri Ahmeti LDK-Lipjan (Blinaj) është koha që të qeverisim pa ortak.

lipjanipress
Skip to toolbar