LipjaniPress

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Lajme

DETAJET e ngjarjes tronditëse në Fier, çfarë ndodhi me nxënësen e Dizajnit

Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë të enjte në qytetin e Fierit, ku një vajzë e re 17-vjecare u gjet e pajetë në tualetin e shkollës ku ajo kryente studimet. Nxënësja Ana Rina studionte për dizajn në shkollën profesionale “Murialdo”.

Mundësitë për ta shpëtuar nga dora e bluzave të bardha ishin zero, pasi vajza mbërriti e pajetë në Spital rreth orës 14:40 të ditës së sotme. Shokët e saj dhe stafi i shkollës kanë vënë re mungesën e saj, pasi nxënësja shkoi në tualet dhe nuk doli më prej andej për një kohë të gjatë. 17-vjeçarja me origjinë nga fshati Sheqishtë i Fierit, kishte njoftuar më herët shoqet e saj se nuk po ndihej mirë dhe i duhej të shkonte në tualet.

Rreth orës 14:25 pasi kanë hapur derën me forcë, e kanë gjetur nxënësen të shtrirë në dyshemenë e tualetit, duke para paraprakisht se nuk kishte shenja jete. Megjithatë ata kanë shpresuar në një mrekulli dhe kanë njoftuar menjëherë ambulancën duke e nisur më tej për në Spitalin Rajonal të qytetit të Fierit.

Policia e cila ka nisur hetimet për ngjarjen, thotë se në trupin e 17-vjeçares nuk janë gjetur shenja dhune. Ndërsa nga një raport paraprak i mjekëve, dyshohet se e reja und të ketë humbur jetën nga ndonjë helmim prej ushqimit që ka konsumuar, apo ndonjë problemi shëndetësor. Këtyre dyshimeve pritet t’i jepet përgjigje nga kryerja e ekspertizës mjeko-ligjore.

Ndërkohë, Newsbomb shkruan se rreth 4-5 ditë më parë, vajza ishte ndjerë keq dhe bashkë me prindërit e saj kishte shkuar për vizitë në spital, por mjekët nuk kishin konstatuar asgjë serioze.

/Gazeta Express/ 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Pas luftës serbët e vranë vëllain e Azem Vllasit (Pamje të rënda)

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Gënjeshtrat më të mëdha në histori

lipjanipress

Suspendohet gjykatësja Safete Tolaj

lipjanipress

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress
Skip to toolbar