LipjaniPress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

Lajme

Tetë njerëz janë lënduar gjatë kësaj mbrëmje ku raportohej për një “eksplodim të madh” brenda stacionit të metrosë në Paris, transmeton koha.net.

Dhjetëra udhëtarë janë evakuuar nga stacioni Place d’Italie për shkak të një zjarri të shkaktuar nga rryma që ka shkaktuar eksplodim.

Ky incident ka ngritur alarm në kryeqytetin francez, i cili ende është në alarm pas sulmit në Louvre me hanxharë gjatë javës së kaluar, e sulmet e tjera terroriste të vitit të kaluar në mbarë vendin.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sali Berisha denoncon policët bashkiakë: Ja çfarë po ndodh

lipjanipress

Ja sa do t’i kushtonte Kosovës krijimi i njësisë së helikopterëve

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Serbia pretendon se 58 për qind e territorit të Kosovës është pronë e saj

lipjanipress

Haradinaj: I kam hequr avokatët, tash do të mbrohem vetë

lipjanipress

Radikali Sheshelj kërkon ndërprerjen e dialogut me Kosovën në Bruksel

lipjanipress

Gecaj godet prapë Vetëvendosjen: Nga pushteti na largojnë veç nëse na vrasin rrugëve (Video)

lipjanipress

Familja Misini, mbështetë Forcën për Ndryshim në krye me Ismet Hajrullahun

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Klan Kosova: Zgjedhjet e reja më 28 maj ose 4 qershor

lipjanipress
Skip to toolbar