LipjaniPress

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

Lajme

Zëvendësndihmëssekretari amerikan i shtetit, Hoyt Brian Yee, në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës ka thënë se zgjedhjet e parakohshme parlamentare nuk janë opsioni i duhur dhe se institucionet e Kosovës duhet ta respektojnë afatin ligjor për mbajtjen e tyre.

Në një intervistë për RTK-në, e cila transmetohet sonte në orën 20:00, ai ka folur për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Demarkacionin dhe Asociacionin, si dhe procese të tjera të rëndësishme për Kosovën dhe rajonin.

Ndryshe, Hoyt Brian Yee qëndroi për vizitë zyrtare në Kosovë. Ai u takua dje me liderët institucionalë të Kosovës, përfaqësuesit e partive politike shqiptare si dhe ata të Listës serbe.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mbi 106 të vdekur në ortekun e borës në Afganistan

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Ministria e Bujqësise nuk ka mjete të mjaftueshme per ti permbushur kërkesat e fermerëve të dëmtuar nga Natyra.

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Vettingu “godet” gjyqtarët dhe prokurorët, Ambasada e SHBA-ve revokon vizat për disa prej tyre

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

Thaçi: BE nuk po i kupton deputetët që s’i hapin rrugë liberalizimit të vizave

lipjanipress

PROF. DR. VEHBI IMERI MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress

Kjo është renditja përfundimtare e partive në fletëvotimet e 11 qershorit (LISTA)

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar