LipjaniPress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

Lajme

Demokracia në Veprim (DnV), ka lansuar sot zyrtarisht fushatën vetëdijësuese “#AsUnë nuk do të votojë për kandidatë të korruptuar”.

Qëllimi i kësaj fushate është të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në dukuri korruptive.

Kjo organizatë joqeveritare ka ftuar që të mos votojnë kandidatët e korruptuar në rast se ata përfshihen në listat zgjedhore për deputetë.

DnV ka bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme të 11 qershorit. Kjo OJQ ka angazhuar 2700 vëzhgues.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Paraburgim të Dyshuarit për Sulmin ndaj Gazetarit Vehbi Kajtazi

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Kërkimfaljen e Vuciqit Stepanoviq e quan dyfytyrësi

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

Aksidentohet një veturë në Bregun e Zi (FOTO)

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress
Skip to toolbar