LipjaniPress

‘Drejtimi i veturës së djegur kah Mitrovica e Jugut i qëllimshëm’

Lajme

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se kushdo që e ka vrarë Oliver Ivanoviqin nuk është serb edhe nëse e ka emrin dhe mbiemrin e serbit. Ai ka thënë se megjithatë vrasja do të zbulohet shpejt
Vuçiq ka thënë se vetura nga e cila është vrarë Ivanoviq e cila më pas është djegur, është lënë në Bërxhan me qëllim që të thuhet që vrasësi ka ikur drejt Mitrovicës së Jugut dhe Suhodollit, por në të të njëjtën kohë, sipas Vuçiq, vrasësi ka mundur të shkojë edhe në drejtim të kundërt.

Ndërkohë Presidenti i Serbisë ka thënë se një shtet i KFOR’it po kërkon që të ndërpritet kontrolli në vijën administrative në Veri, pa treguar më shumë për këtë. Ai, po ashtu, ka thënë se shpreson që vrasja e Ivanoviq të mos përdoret për dërgimin e FSK’së në Veri.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Stojanoviq: Serbët nga Kosova e përkrahin Aleksandar Vuçiqin për President të Serbisë

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Dhjetëra pasagjerë evakuohen pas “eksplodimit në metronë e Parisit”

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Partitë politike ta gjejnë një formulë për Demarkacionin, thotë Haliti

lipjanipress

Austri: Arrestohen 8 terroristë të dyshua

lipjanipress

Beograd, një veturë në lëvizje shpërthen afër një shkolle (Video)

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

Një shtyllë elektrike në Dobraj të Lipjanit rrezikon seriozisht kalimtarët dhe banoret pranë shtyllës elektrike(FOTO)

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar