LipjaniPress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

Lajme

Dy kosovarë në Kongresin amerikan 
Kosovarët Ardi Nokaj dhe Florim Rrudhani nga Institut for Social Democracy – InDoS kanë marrë ftesa nga Kongresi amerikan për pjesëmarrje në Konferencën e Tretë të Demokracisë Sociale.
Publicitet këtyre ftesave u ka dhënë edhe prestigjiozja amerikane Washington Press që ka shkruar për pjesëmarrjen e dy djemve në konferencë dhe përfaqësimin që do t’ia bëjnë Kosovës.
Mes tjerash, edhe Lipjanipress uron që këta dy kosovarë të pasqyrojnë një prezantim sa më të mirë për shtetin tonë.

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetarja e Preshevës kërkon njohjen e diplomave të Kosovës…

lipjanipress

Eskalojnë raportet mes Turqisë e Holandës

lipjanipress

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Vllasi thotë se dikush e ka thirrur nga Rusia pas sulmit (Video)

lipjanipress

Zëdhënësi i Qeverisë i përgjigjet Halil Matoshit: Nuk të pret sakica në një vend

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress

Pritje madhështore për kryetarin Imri Ahmeti nga banorët e fshatit Bujan(Video+Foto)

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan demanton rrenat e Kampionit Ahmeti kinse ka kaluar në strukturen e LDK-së

lipjanipress

Berisha i përgjigjet Blushit për Kosovën: Pse të lopës janë ata?! Të bëhemi gati për luftë!

lipjanipress
Skip to toolbar