LipjaniPress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

Lajme

Rezultatet e para të hetimeve pas të shtënave të mbrëmshme në Bazel, Zvicër, thonë se dy të vrarët dhe i plagosuri janë shqiptarë, transmeton koha.net.

Policia e Zvicër ka përjashtuar mundësinë që vrasja të ketë pistë terroriste.

Vrasja, sipas hetimeve të para, duket të jetë qërim hesapesh pasi asnjë nga mysafirët tjerë në kafene nuk e ka pësuar.

Të vrarët janë të moshës 28 e 39 vjeçare, ndërsa i plagosuri i moshës 24 vjeçar.

Polica po kërkon sulmuesit, “dy burra të moshës 30 – 40 vjeçare, me gjatësi 1.75 cm, me flokë ngjyrë kafeje e sipas disa dëshmitarëve me origjinë nga Europa Lindore”.

Vrasja ka ndodhur mbrëmë, rreth orës 20 në Café 56, një ndërtesë e vogël në këndin e rrugës të një lagjeje rezidenciale në Bazel.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

“Vendi të shkojë në zgjedhje – edhe në mungesën time”

lipjanipress

Turqi: Zyrtarët policorë që martohen me shkelës të kurorës e humbin punën

lipjanipress

Gjuriq: Asociacioni të themelohet ashtu siç jemi marrë vesh në Bruksel

lipjanipress

R E A G I M: Daim Hiseni reagonë publikisht deri tek institucionet relevante në vend

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress

Uragani Harvey, vogëlushja e humbur shpëtohet nga kalimtari (Video)

lipjanipress

ISIS i lë fëmijët të vuajnë urie, u thotë se në parajsë mund të hanë çka t’ua do zemra

lipjanipress

Sondazhi: Liderja e ekstremit të djathtë Le Pen do t’i humbiste zgjedhjet presidenciale në balotazh

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress
Skip to toolbar