LipjaniPress

Edhe Komuna e Lipjanit i bashkohet aksionit ” Ta Pastrojmë Kosovën” (FOTO)

Lipjani

Në kuadër të aktiviteteve për pastrimin e ambientit edhe Komuna e Lipjanit sot i është bashkuar aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”.
Në këtë rast drejtorë të Drejtorateve Komunale, drejtor të institucioneve shkollore,nxënës të shkollave të komunës së Lipjanit dhe të rinjë nga OJQ-të lokale, në mënyrë vullnetare i janë bashkuar aksionit “Ta pastrojmë Kosovën” ku kanë pastruar rrugët dhe hapësirat publike në qendër të Lipjanit, njëheri kanë bërë thirrje edhe tek qytetarët për mbajtjen e ambienteve sa më të pastërta, për një jetë më të mirë dhe më të shëndosh./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Sabit H. Pacolli: Kryetari i degës së AKR-së në Lipjan uron besimtaret islam muajin e shenjtë të Ramazanit

lipjanipress

Kryetari i FR-AKR-së në Lipjan Bekim Olluri ka takuar të rinjtë e Gllogovcit të Lipjanit

lipjanipress

170 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Sitnica

lipjanipress

Hajrullahu – ‘Shoqëria civile do të jetë pjesë e kabinetit tim’

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Njoftim: Gruaja Demokratike e Kosovës dega në Lipjan

lipjanipress

NJOFTIM: Rezultatet e vlerësimit të përzgjedhjes së ndërtesave përfituese për pjesëmarrje në projektin

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nderon kampionin olimpik në mundje Shaban Tërstena

lipjanipress
Skip to toolbar