LipjaniPress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

Lajme Lipjani Nderkombëtare

Ish-ushtari i UÇK-së, R.G është ftuar nga dhomat Speciale të Eulexit.

Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një takimi mes gazetarin tonë dhe z.R.G por datën se kur është i ftuar nuk kishte cekur.

Ai ka shtuar se nuk e njeh Specialen, por që ftesës do t’i përgjigjet për shkak se kjo gjykatë është votuar nga Kuvendi i Kosovës. Tani dhe kurdo qoftë, Unë dhe bashkëluftëtarët e mi edhe këtë herë do të dëshmojmë se Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë vendimtare e drejtë dhe do mbetet e tillë.
Triumfuam falë mbështetjes së popullit të Kosovës dhe jasht saj, dhe ndihmës së Aleancës Ndërkombëtare NATO të prira nga SHBA.//LipjaniPress.com

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sondazhi i fundit: Për Kryeminister, VV Albin Kurti del, fitues i Zgjedhjeve të 11 Qershorit

lipjanipress

Masa të reja të mbrojtjes së kufijve: Prej sot kosovarët e kanë më vështirë të kalojnë ilegalisht në Zvicër

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Pas shpërthimit të trafos, Ferronikeli i kthehet punës

lipjanipress

Veseli: Vetëvendosje nuk mund ta udhëheq Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Oficeri i policisë ia përplas hajnit kokën për makine (Video +16)

lipjanipress

SHBA vret me dron 3 pjesëtarë të Al-Kaidës

lipjanipress
Skip to toolbar