LipjaniPress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

Lajme Lipjani Nderkombëtare

Ish-ushtari i UÇK-së, R.G është ftuar nga dhomat Speciale të Eulexit.

Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një takimi mes gazetarin tonë dhe z.R.G por datën se kur është i ftuar nuk kishte cekur.

Ai ka shtuar se nuk e njeh Specialen, por që ftesës do t’i përgjigjet për shkak se kjo gjykatë është votuar nga Kuvendi i Kosovës. Tani dhe kurdo qoftë, Unë dhe bashkëluftëtarët e mi edhe këtë herë do të dëshmojmë se Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë vendimtare e drejtë dhe do mbetet e tillë.
Triumfuam falë mbështetjes së popullit të Kosovës dhe jasht saj, dhe ndihmës së Aleancës Ndërkombëtare NATO të prira nga SHBA.//LipjaniPress.com

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Profili i Haradinajt, merr postin që e kërkoi për 13 vjet: Tash le ta tregojë veten

lipjanipress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

lipjanipress

Pushimet e Ivanka Trump me të dashurën e Vladimir Putinit në Dubrovnik (Foto)

lipjanipress

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Britania e zhgënjyer me rezultatet e memorandumit për depolitizim të bordeve

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

I pari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, uron qytetarët për Vitin e Ri 2021

lipjanipress

Të gjithë të interesuarit, dashamirësit e librit, janë të mirëseardhur të marrin pjesë në Ceremoninë e promovimit të librit, “Me Forcen e Shpirtit” me personazh z. Islam Behxhet Pacolli

lipjanipress

Kryetari Ahmeti – Gjaku im krenaria ime

lipjanipress

Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për realizimin e projektit “Lipjani për Fëmijët”

lipjanipress

U mbajt mbledhja e 3-të me radhë e Kuvendit Komunal të Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress
Skip to toolbar