LipjaniPress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

Lajme Lipjani

Komuna e Lipjanit është renditur ndër të parat më transparente në qeverisjen Komunale për vitin 2019.Në kuadër të projektit “Promovimi i Komunave Transparente dhe të Përgjegjshme të Kosovës përmes Indeksit të Transparencës në Qeverisjen Lokale” (i njohur më parë si indeksi i transparencës në prokurimin publik), të mbështetur nga USAID Komuna Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse; KDI ka publikuar indeksin për vitin 2019, i cili matë transparencën në 38 komuna të Kosovës, ku komuna e Lipjanit është rënditur ndër komunat e para më transparente.Komuna e Lipjanit është vlerësuar edhe në transparencë buxhetore, etjLinku i raportit: https://kdi-kosova.org/…/74-Index-Transparency-Index-in…

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Avni Nazmi Limani :kandidat pë asamblenë komunale në Lipjan

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Bie numri i përdoruesve të heroinës, rritet ai i narkotikëve të tjerë

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress

Për herë të dytë dështon aprovimi i pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Kuvendit të komunës të Lipjanit

lipjanipress

I ati i Ramush Haradinaj shpreh gëzimin për 17 Shkurtin dhe mërzinë për djalin

lipjanipress

KQZ-ja flet pas vendimit të PZAP-it që Istogu të shkojë në rivotim

lipjanipress

Vlora Limani Hajnuni Fjalimi në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovë (Video+Foto)

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Presidenti i Serbisë po kërkon paqe me Kosovën, s’flet më për luftë

lipjanipress

Haradinaj, Vulinit: Shqiptarët s’kanë bërë dhe s’bëjnë kurrë spastrim etnik

Press Lipjani
Skip to toolbar