LipjaniPress

Ekskluzive: Rugova e dërgoi Adem Jasharin për trajnime në Shqipëri (VIDEO)

Lajme

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”. Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.
Në këtë dokumentar flitet për njerëzit e parë që shkuan në Shqipëri për trajnime ushtarake.

Mes tyre, edhe për Adem Jasharin.

Kush e thotë këtë dhe kush i dërgoi ata?

Shikojeni videon e mëposhtme.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Shala i LDK’së: Si ka mundësi që veturat e Komunës së Prishtinës të shpenzojnë nga 25 litra në 100 km?

lipjanipress

Tribunali i Hagës reagon ndaj Zona Express – tregon në cilat raste u trajtua dhunimi i grave të Kosovës

lipjanipress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

lipjanipress

Nderohen martirët e fshatrave Ribar i Vogël dhe Blinajë (Foto)

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Telashe të mëdha me ngrohje në shkollat e Prishtinës

lipjanipress

VALA, PAS FUSHATËS ME NUMËR JEP EDHE 3 MIJË EURO PËR BRITANIKUN E UÇK

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar