LipjaniPress

Emisioni Komiteti Qendror – mysafir Lirak Çelaj (Video e plotë)

Lajme

Në RTV Dukagjini u transmetua emisioni i radhës Komiteti Qendror, prodhim i Gazetës Express. I ftuar Lirak Çelaj, kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë.

Çelaj në Komiteti Qendror ka treguar nëse ai do të jetë kandidati i PDK’së për Prishtinën dhe nëse ka garë brenda kësaj partie rreth kandidaturës në kryeqytet.

Ai ka treguar nëse i është konfirmuar Çelajt nominimi nga niveli qendror i partisë.
Celaj ka bërë të ditur nëse do të largohet ai nga PDK’ja nëse kjo parti vendos që për kryetar të Prishtinës të kandidojë Memli Krasniqin apo Blerand Stavilecin.

Ai ka folur për përkrahjen që PDK’ja ia dhanë kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit dhe nëse kishin marrëveshje me Vetëvendosjen pas zgjedhjes së Ahmetit.

Çelaj ka treguar për kërkesën e Vetëvendosjes për marrëveshje të fshehtë me PDK’në në Prishtinë.

Ai ka shpjeguar se nën kompetencat e kujt thotë Çelaj se është ujësjellësi, për të cilën kryetari i Prishtinës merr meritat për furnizim të kryeqytetit me ujë.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni më poshtë:

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

lipjanipress

Rezultatet: LSDM udhëheq në 43, VMRO-DPMNE në 14, ndërsa BDI në 10 komuna

lipjanipress

Thaçi thotë se gazetaria në Kosovë ka qëndruar e palëkundur ndaj presioneve

lipjanipress

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

ME VETËVENDOSJE EDHE JANJEVA GATI PËR NDRYSHIM(FOTO)

lipjanipress

Rrëfimi i pilotit kosovar, i licencuar dhe i papunë

lipjanipress

Vuçiq: Po të flisja si Thaçi do të më varnin në Terazi

lipjanipress

Berat Buzhala godet Shpend Ahmetin dhe e quan Kavec

lipjanipress

As ‘’Adem Jashari’’ s’i bën bashkë PDK’në e LDK’në (VIDEO)

lipjanipress

AKR mbështet protestën e së shtunës me Ramushin.

lipjanipress

Në Gjermani, mërgimtarët e kapin mat Shpend Ahmetin në një vikend tjetër të shtrenjtë (Foto)

lipjanipress

Mediat ndërkombëtare: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë trazira në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar