LipjaniPress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

Lajme

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje si dhe kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit, Mytaher Haskukaj ka bërë krahasimin mes deputetëve të VV-së, Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupi me Enver Sekiraqen.

Ai ka bërë krahasimin duke thënë se Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë po qëndron në paraburgim ndërsa Enver Sekiraqa i akuzuar për vrasjen e policit Triumf Riza, është i lirë.

“Albin Kurti deputeti më i votuar në Kosovë dhe Donika Kadaj të PRANGOSUR në gjykatë ngase ishin kundër marrëveshjeve të padrejta të Demarkacionit dhe kundër Zajednicës të cilën Kushtetuesja e hodhi poshtë”.

“Pra ‘të rrezikshëm’ ata që e mbrojtën integritetin territorial dhe sovranitetin funksional të Republikës. Ata që nënshkruan të lirë. Në anën tjetër Enver Sekiraqa i akuzuari për vrasjen e policit Tiumf Riza është liruar nga masa e paraburgimit. I kërkuari nga INTERPOLI, Naser Krasniqi po ashtu i liruar nga masa e paraburgimit”, ka shkruar Haskukaj./Inasjderi.com

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoti alarmon Shpend Ahmetin: LDK e gatshme ta drejtojë Prishtinën

lipjanipress

‘THE ROCK’ ËSHTË SHUMË I MADH PËR MAKINAT E “FAST AND FURIOUS”

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

Thaçi e çon përpara planin për ushtrinë, merr mbështetjen e grupit 6 plus

lipjanipress

Dy kosovarë në Kongresin amerikan (FOTO)

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Stoltenberg beson që Mali i Zi së shpejti bëhet anëtar i NATO-s

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Skandal në Beograd: “Vëllazëria” serbo-ruse përfundon në therje me thika (VIDEO)

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress
Skip to toolbar