LipjaniPress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

Lajme Lipjani

Janjevë, 26 shtator 2017
Kandidati për Kryetar të komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, sonte ka qëndruar në familjen e Azem Berishës në qytezën e Janjevës, me ç’rast është pritur nga familjarë të kësaj familje ku nga të cilët z. Hajrullahu ka marrë mbështetje të fuqishme për platformën e tij dhe programin ekonomik e zhvillimor për qytetarët lipjanas për zgjedhjet e 22 tetorit për Kryetar të komunës.
Me këtë rast, z. Hajrullahu është shprehur ” ndihem tepër mirë në këtë ambient familjar dhe midis miqve të mi të një koncepti dhe ideali të përbashkët. Ne sot jemi këtu ku bashkërisht të bisedojmë për platformën e PDK-së për ndryshimin në mentalitetin qeverisës në periudhën e ardhshme katërvjeçare. Janjeva për ne është e veçante andaj në programin tonë qeverisës i kemi kushtuar vëmendje me të madhe për rregullimin e infrastrukturës dhe mirëqenies për të gjithë qytetarët”
Nga ana tjetër, familja Berisha e falenderoi për viziten dhe i ofroi mbështetje të fuqishme z. Hajrullahut dhe platformës së tij qeverisëse./LipjaniPress.com//

Facebook Comments

Related posts

Limaj: Serbia po bën hajgare me Thaçin dhe Mustafën

lipjanipress

Rinia Demokratike e Kosovës – Lipjan

lipjanipress

Çanak: Kosova s’është e Serbisë, këtë do ta dëshmoj edhe me ndryshime kushtetuese

lipjanipress

Bekim Olluri: Forumi Rinor i AKR-së dega në Lipjan, bojkoton dhe pezullon të gjitha aktivitetet AKR-së në Lipjan

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Asociacioni i Komunave serbe mund të formohet në Ditën e Pavarësisë së Kosovë

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Ministri i Brendshëm izraelit përdor qepën që të përlotet (Video)

lipjanipress

Transmetoi vrasjen drejtpërdrejt në Facebook, policia në kërkim të amerikanit (+18 VIDEO)

lipjanipress

Drama e avionit britanik në Danimarkë (Foto)

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar