LipjaniPress

Familja e Azem Berishës nga Janjeva në përkrahje të z. Hajrullahu

Lajme Lipjani

Janjevë, 26 shtator 2017
Kandidati për Kryetar të komunës së Lipjanit z. Ismet Hajrullahu, sonte ka qëndruar në familjen e Azem Berishës në qytezën e Janjevës, me ç’rast është pritur nga familjarë të kësaj familje ku nga të cilët z. Hajrullahu ka marrë mbështetje të fuqishme për platformën e tij dhe programin ekonomik e zhvillimor për qytetarët lipjanas për zgjedhjet e 22 tetorit për Kryetar të komunës.
Me këtë rast, z. Hajrullahu është shprehur ” ndihem tepër mirë në këtë ambient familjar dhe midis miqve të mi të një koncepti dhe ideali të përbashkët. Ne sot jemi këtu ku bashkërisht të bisedojmë për platformën e PDK-së për ndryshimin në mentalitetin qeverisës në periudhën e ardhshme katërvjeçare. Janjeva për ne është e veçante andaj në programin tonë qeverisës i kemi kushtuar vëmendje me të madhe për rregullimin e infrastrukturës dhe mirëqenies për të gjithë qytetarët”
Nga ana tjetër, familja Berisha e falenderoi për viziten dhe i ofroi mbështetje të fuqishme z. Hajrullahut dhe platformës së tij qeverisëse./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ambasadori i SHBA’së thirrje prokuroreve e gjykatëseve: Luftojini kriminelët

lipjanipress

Nesër në Mitrovicë nisin gërmimet për varrezë të dyshuara masive

lipjanipress

Reflektime nga Pajtimet e Gjaqeve (Ismail Gashi)

lipjanipress

Sabit Pacolli nuk ndalet me vetum tek sporti lipjanas por ndihmon tani edhe sindikaten e pensionistëve ne

lipjanipress

Ramiz Lladrovci ua ndërron pozitat disa drejtorëve në Drenas

lipjanipress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Kështu u prit në Kosovë ish-ushtari i UÇK’së, i liruar pas 13 vjetësh burgim në Serbi (Video)

lipjanipress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

lipjanipress

Thaçi me këtë deklaratë e nervozoi keq mbrëmë Vuçiqin

lipjanipress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress

Kryesuesja dhe drejtorë të drejtorive komunale homazhe tek varrezat e dëshmorëve dhe martirëve në Sllovi, Akllap dhe Tërbovc.

lipjanipress

Vandalizmi në shkolla shfaq papërgjegjësinë e institucioneve

lipjanipress
Skip to toolbar