LipjaniPress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

Lajme Lipjani

Familja Dibrani,13 anëtarshe nga komuna e Lipjanit bëhet me shtëpi falë angazhimit të nënkryetarit për komunitete Lulzim Qerimit.

Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRAE, është duke inplementuar projektin e banimit për komunitete.
Në këtë vitë janë përkrahur 17 familje të komuniteteve, njëra ndër ta është edhe familja Dibrani, ku për këtë familje edhe shoqata “Rahmeti” participonë në punën e mjeshterisë.
Angazhimi i nënkryetarit Qerimi nuk është duke u ndalur, ku edhe sot rezultojë edhe një Aneks-Marrëveshje, ku komuna participonë me 6 mijë euro dhe VoRAE me 8 mijë euro. Me këto mjete do të përkrahen edhe disa familje, ku inplementimi i kësaj marrëveshje do të fillon në javën e ardhshme. /LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Edhe nga radhet e PDAK-së dega në Lipjan përzgjedhen tre kandidat

lipjanipress

Imami i xhamis se lipjanit Mulla Skender Mehmeti uron muajin e shenjët të Ramazanit gjith besimatave islam

lipjanipress

PDK, LDK, VV, AAK dhe Nisma janë takuar në Tiranë, ja çfarë kanë bidesuar

lipjanipress

Trupi gjykues në Colmar të Francës ka marrë vendim që me datën 27 prill do të merret vendimi lidhur me akuzat e bëra nga shteti serb në drejtim të liderit të AAK-së Ramush Haradinaj.

Press Lipjani

Suedi: Rrotullohet autobusi me nxënës, 3 të vdekur, mbi 50 të lënduar

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Edhe Lipjani pa balotazh: Kandidati i LDK’së merr 56 për qind

lipjanipress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

lipjanipress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

lipjanipress
Skip to toolbar