LipjaniPress

Familja e Nysret Dibranit, pas shtatë viteve bëhet më shtëpi (Foto+Video)

Lajme Lipjani

Familja Dibrani,13 anëtarshe nga komuna e Lipjanit bëhet me shtëpi falë angazhimit të nënkryetarit për komunitete Lulzim Qerimit.

Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRAE, është duke inplementuar projektin e banimit për komunitete.
Në këtë vitë janë përkrahur 17 familje të komuniteteve, njëra ndër ta është edhe familja Dibrani, ku për këtë familje edhe shoqata “Rahmeti” participonë në punën e mjeshterisë.
Angazhimi i nënkryetarit Qerimi nuk është duke u ndalur, ku edhe sot rezultojë edhe një Aneks-Marrëveshje, ku komuna participonë me 6 mijë euro dhe VoRAE me 8 mijë euro. Me këto mjete do të përkrahen edhe disa familje, ku inplementimi i kësaj marrëveshje do të fillon në javën e ardhshme. /LipjaniPress.com//

Facebook Comments

Related posts

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

PDK e LDK po i mbajnë të fshehura listat e kandidatëve për deputetë

lipjanipress

Bekim Olluri zgjedhet anëtar i Kryesisë së Forumit Rinor të AKR-së në nivel Qendror.

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Gadimja e Eperme dhe e Ulet , perkrahin fuqishem Dr. Fitim Selimin,

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur kolonelin e KFOR-it Italian Danile Bajata

lipjanipress

Njoftim: Ftohen të marrin pjesë në takimin e përbashkët pronarët e banesave kolektive.

lipjanipress

Lipjani mbanë Akademi përkujtimore për Dëshmorët dhe Martirët e Kombit

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

Shpend Ahmeti vazhdon të bëhet “horë me tupan” (Foto)

lipjanipress
Skip to toolbar