LipjaniPress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

Lipjani Lajme

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë gjatë ditës së sotme ka bërë përurimin e shtëpisë së Selatin Bajramit nga Medveci si dhe ka vizituar punimet në ndërtimin e shtëpive që janë duke u ndërtuar nga Komuna e Lipjanit në bashkëpunim me organizatën VoRaE.
Kryetari Ahmeti është shprehur i kënaqur me punët të cilat janë duke u realizuar në ndërtimin e shtëpive në shumë lokalitete të komunës së Lipjanit, duke theksuar se me realizimin projektit – Programi i Rindërtimit po përmirësohet dukshëm mirëqenja e qytetarëve të komunës së Lipjanit. Kryetari Ahmeti po ashtu gjatë kësaj vizite ka potencuar se Komuna e Lipjanit do të bëjë përpjekje që të vazhdoj bashkëpunimin me organizaten VoRaE në mënyrë që të shtohet numri i familjeve tjera në fushën e rindertimit.
Nga ana tjetër banorët nga fshati Medvec janë shprehur falenderues ndaj Kryetarit Ahmeti, për angazhimin e tij për përmirësimin e kushteve të jetesës.
Gjatë vitit 2018 përfituese të këtij projekti me ndërtim të shtëpive kanë qenë 17 familje, së shpejti do të fillohet edhe ndërtimi i tri shtëpive në fshatin Gadime.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress

Ish-kryeministrit Bajram Rexhepi i keqësohet gjendja shëndetësore

lipjanipress

Nëse Thaçi i kërkon Serbisë ta njohë Kosovën, Vuçiq e ka një përgjigje

lipjanipress

A JANË TË RREZIKUR NGA KANCERI DHE LEUKEMIA? ATA QË JETOJN DHE PUNOJN AFËR LINJAVE TË TENSIONIT TË LARTË

lipjanipress

Arrestohet hajni i Lipjanit

lipjanipress

Gjykata merr vendim për Milaim Zekën, e lë në arrest shtëpiak

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

Shërbimi Korrektues me qendër gjysmë të hapur edhe në Lipjan

Granit

Pështyhet e quhet tradhtar gazetari maqedonas që raportoi për zyrtarizimin e gjuhës shqipe

lipjanipress

Ministri Bytyqi dhe ambasadori gjerman Heldt flasin për cilësinë e arsimit

lipjanipress

VMRO apel gjykatësve: Mos bashkëpunoni me Prokurorinë Speciale

lipjanipress
Skip to toolbar