LipjaniPress

Fatmir Reqicën nuk e thyen dënimi 40 vjeçar

Lipjani

Fatmir Reqica nga Llugagjia e Lipjanit është ndër të dënuarit e Grupit të Kumanovës. Ai është dënuar me 40 vjet heqje lirie nga gjyqi politik në Maqedoni, por ky dënim nuk e thyen aspak trimin e lirisë Fatmir Reqicën.
Ai, madje, një ditë para se të shpallej verdikti shkroi edhe një status në facebook ku tregoi për karakterin e tij të fortë pavarësisht se çfarë dënimi do të sillej./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Përurohet projekti “Sistemi i unifikuar i adresave” në Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

PDAK-Lipjan, Bajram Gashi bartës i listës.

lipjanipress

Edhe nga radhet e PDAK-së dega në Lipjan përzgjedhen tre kandidat

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Vetura zyrtare shkel në zebra një vajzë në Lipjan

lipjanipress

Kosovari që plagosi 9 persona me sopatë (Video)

lipjanipress

Kryetari i AAK-se ne Lipjan Dr. Fitim Selimi se bashku me nje pjese te anetareve te kryesise se AAK-se kane bere homazhe te varrezat e Deshmoreve dhe Martireve te luftes ne Sllovi dhe Terbufc.

lipjanipress

I.Gashi: GURAKUQI POET E PATRIOT I FLAKET

lipjanipress
Skip to toolbar