LipjaniPress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

Lajme Lipjani

Fauz Ramiz Xhemajli
Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan, Fauz Xhemajli ka lindur në fshatin Verbicë të Zhegocit më 28. 03. 1982. Shkollën fillore e ka kryer në fshat ndërsa ,shkollen e mesme e ka filluar në “ Sami Frashëri” në Prishtinë për ta përfunduar në Gjimnazin” Ulpiana” të Lipjanit, drejtimi matematiko natyror.
Më pas ka vijuar studimet në Fakultetin Juridik të Prishtinës, ku edhe ka diplomuar. Ai ka regjistruar studimet master në drejtimin Kushtetutë dhe Administratë duke I prfunduar me sukses.Gjatë studimeve të masterit specializoi për “ Zgjedhjet Lokale, Sfidat dhe Perspektiva”.Ka punuar si arsimtar lëndor në shkollen fillore “Minatori” në Artanë, nga viti 2004 – 2006. Ndërsa në vitin 2006 filloi punen në QPS në Lipjan deri ne marrjen e mandatit të drejtorit të aministrates më 10. 02. 2014,si rezultat I marrveshjes AKR-LDK .Rrjedh nga një familje me traditë kombëtare.Z.Xhemajli njëhërit është vëllau I dëshmorit të kombit, Hysni Xhemajli.Siç dihet shtëpia e tij ishte bazë e UCK-së, gjithashtu vëlla I një veterani të luftës dhe baba I tre fëmijëve.Fazuz Xhemalji tani jeton në Lipjan.Ai eshtë i certifikuar nga Universiteti I Zagrebit në bashkëpunim me Universitetin e Prishtinës. Si këshilltar psikosocial ka mbajtur detyren e antarit të kryesisë së AKR nga viti 2013, pastaj në kuvendin e mbajtur më 2016 është zgjedhur nënkryetar I degës,sekretar organizativ derisa në korrik të 2017,me vendim të presidentit Behxhet Pacolli emrohet u.d. të kryetarit të degës së AKR-së në Lipjan të cilën e mban edhe sot./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Çelaj lë Ministrinë, në kërkim të kandidaturës për Prishtinën

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazit Del Para Gjykatës

lipjanipress

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Pa mbështetje në Kosovën e lirë

lipjanipress

Ilir Tasholli Aderon ne LDK njëri nga drejtorët në qeverisjen aktuale në (AAK)

lipjanipress

Kapet personi i shumëkërkuar në Kosovë (Foto)

lipjanipress

Pal Lekaj ia atribuon meritat për pavarësinë e Kosovës shefit të tij

lipjanipress

Rritet numri i aksidenteve në punë

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress
Skip to toolbar