LipjaniPress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

Lajme Lipjani

Fauz Xhemajli zyrtarisht është emëruar në pozitëm e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit, në mandatin 4-vjeçar të qeverisjes së Ahmetit.Xhemajli zyrtarisht është emëruar në pozitëm e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit, në mandatin 4-vjeçar të qeverisjes së Ahmetit.

Kjo u bë e ditur, nga kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, gjatë një konference për media, ku ai zyrtrizoi kabinetin e tij të ri qeverisës. Pas emërimit të tij në postin e nënkryetarit, Xhemajli ka falënderuar kryetarin Ahmeti për besimin e dhënë, ndërsa ka premtuar se do të qeverisin ndershëm.

‘’Kjo ka qenë një vazhdimësi e punës që e kemi nis qysh para fushatës, ku ne zgjodhëm të garojmë së bashku dhe besoj se në këtë mandat do të qeverisim ndershëm’’ është shprehur Xhemajli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Janjeva dhe janjevasit të paluhatshëm, gjithmonë LDK

lipjanipress

MD e Serbisë: Kurrë s’kemi fshehur dokumentet për krime

lipjanipress

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

lipjanipress

Përkujtohet 18 vjetori i masakrës në tregun e Mitrovicës

lipjanipress

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Rrëzohet shtylla elektrike në Lipjan Femijet luajn me rrymen (FOTO)

lipjanipress

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

Kjo është deklarata e Erion Gashit pas kthimit në shtëpi (VIDEO)

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

Çantë e dyshimtë afër shkollës fillore “Elena Gjika”

lipjanipress
Skip to toolbar