LipjaniPress

Fauz Xhemajli, nënkryetar i Lipjanit

Lajme Lipjani

Fauz Xhemajli zyrtarisht është emëruar në pozitëm e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit, në mandatin 4-vjeçar të qeverisjes së Ahmetit.Xhemajli zyrtarisht është emëruar në pozitëm e Nënkryetarit të Komunës së Lipjanit, në mandatin 4-vjeçar të qeverisjes së Ahmetit.

Kjo u bë e ditur, nga kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti, gjatë një konference për media, ku ai zyrtrizoi kabinetin e tij të ri qeverisës. Pas emërimit të tij në postin e nënkryetarit, Xhemajli ka falënderuar kryetarin Ahmeti për besimin e dhënë, ndërsa ka premtuar se do të qeverisin ndershëm.

‘’Kjo ka qenë një vazhdimësi e punës që e kemi nis qysh para fushatës, ku ne zgjodhëm të garojmë së bashku dhe besoj se në këtë mandat do të qeverisim ndershëm’’ është shprehur Xhemajli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

Grupi Koha tenton të fitojë financiarisht nga plagosja e Azem Vllasit

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Punë në Gjermani? Vetëm hekurudha ka 8 mijë vende të lira pa kriter moshën

lipjanipress

Reagon Ali Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare nuk cenon shtetin e Maqedonisë

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

Konjufca ia përsërit Fajonit qëndrimin e VV’së për Demarkacion

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

Përurohet projekti i përbashkët në mes Komunës së Lipjanit dhe UNDP (Foto)

lipjanipress

Lirohet ish-prokurorja që akuzohej për ryshfet

lipjanipress
Skip to toolbar