LipjaniPress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

Lajme Lipjani

Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani” ka organizuar koncert festiv për nderë të 12 Qërshorit – Ditës së Çlirimit të Lipjanit.

Ne koncert përformuan këngëtarë nga estrada, grupi i instrumentalistëve të vegjël si dhe Ansambli i Këngëve dhe Valleve – Lipjani
Përveq qytetarëve pjesëmarrës në këtë koncert të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga Komuna e Lipjanit të udhëhequr nga nënkryetari i komunës, Sefer Tasholli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Këshilltari i Kryeministrit: Thaçi mund të flasë me këdo, me Serbinë flasin veç në Bruksel

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

Kanabisi edhe si ilaq shërues.(Video)

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

Emrat e përsonave nga komuna e lipjanit të cilët jan fut në listen e veteranëve të UÇK’së

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress

Fillon sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Maqedonisë

lipjanipress

Shisnin trupin për para, Gjermania arreston 35 homoseksualë nga Ballkani

lipjanipress

“Shiu i përgjakshëm” godet Bosnjën dhe Hercegovinën

Press Lipjani
Skip to toolbar