LipjaniPress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

Lajme Lipjani

Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport, nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot në shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani” ka organizuar koncert festiv për nderë të 12 Qërshorit – Ditës së Çlirimit të Lipjanit.

Ne koncert përformuan këngëtarë nga estrada, grupi i instrumentalistëve të vegjël si dhe Ansambli i Këngëve dhe Valleve – Lipjani
Përveq qytetarëve pjesëmarrës në këtë koncert të pranishëm ishin edhe përfaqësues nga Komuna e Lipjanit të udhëhequr nga nënkryetari i komunës, Sefer Tasholli./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kush e do Vizën B, tash e tutje duhet ta bëjë këtë gjë

lipjanipress

Kryeministrja britanike paralajmëron Skocinë: S’mund të jeni pjesë e BE’së si të pavarur

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Kryetari i AAK-se ne Lipjan Dr. Fitim Selimi se bashku me nje pjese te anetareve te kryesise se AAK-se kane bere homazhe te varrezat e Deshmoreve dhe Martireve te luftes ne Sllovi dhe Terbufc.

lipjanipress

Florim Shala jep dorëheqje nga të gjitha funksionet në PDK në ditën e zgjedhjeve

lipjanipress

IMRI AHMETI: QYTETARËT PËRMES VENDIMMARRJES NDIKOJNË NË ZHVILLIM

lipjanipress

Mjeku Lipjanas Xheladin Rizani merr titullin Kardiokirurg (Specialist i Kirurgjisë së zemrës)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

lipjanipress

KEDS-i kishte mashtruar me reduktime, dënohet me 45 mijë euro

lipjanipress

Nderohen dhe përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Reagim ndaj shkrimit, shpifjes dhe genjeshtres ne portalin: lajm.co

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress
Skip to toolbar