LipjaniPress

Filloj ndërtimi i sallës së sporteve në Rufc të Ri

Lipjani Lajme

Në fshatin Rufc i Ri, sot në praninë e mësimdhënësve dhe banorërëve të këtij fshati, Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e deritanishëm të shkollës “Migjeni” , Idriz Kelmedi kanë vënë gurëthemelin për ndërtimin e sallës së sporteve në Rufc të Ri.

Në këtë rast Kryetari Ahmeti ka uruar banorët e këtij venbanimi, duke theksuar se Komuna e Lipjanit është e përkushtuar për krijimin e hapësirave më moderne ku nxënësit mundë ti zhvillojnë aktivitetet e tyre rekreative sportive .
“Është ditë e veçantë, për banorët e Rufcit të Ri, por edhe për ne, që po vendosim gurëthemelin e këtij objekti modern në mënyrë që të ju krijojmë kushte sa më të faforshme nxënësve, brezave të ardhshëm”, është shprehur Kryetari Ahmeti, duke theksuar se përveq krijimit të hapësirave shkollore, sallave- fushave sportive, mbetet obligim i ynë i përbashkët që në vazhdimësi t’i plotësojmë të gjitha kushtet që të arrijmë një kualitet më të lartë të gjeneratave që po vijnë në mënyrë që atanë një të ardhme të afët të jenë konkurrent në shumë fusha me moshatarët e tyre nga shtetet e perendimit.

Realizimi i këtij projekti do t’i kushtoj Komunës së Lipjanit 192,546.50 euro.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Kryeministër z.Ramush Haradinaj zëvendëskryeminister z.Fatmir Limaj shikoje këtë Çlirimtarin është nga Llapushniku Malush Gashin bashkëluftetarë i joni

lipjanipress

Kur Slobodan Milosheviq i premtonte turmës në Beograd arrestimin e Azem Vllasit (VIDEO)

lipjanipress

Rrahje mes disa personave në Lipjan (FOTO+VIDEO)

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress

Veseli: Do ta bëjmë ushtrinë për të garantuar të ardhmen e fëmijëve tanë

lipjanipress

Shtyhet Gjykimi ndaj ish-deputetit Hetem Arifi nga PAI, për Përvetësim të Parave

lipjanipress

Shpellat e harruara nga insitucionet (Video)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Topliçan -Grackë

lipjanipress

PDK-Lipjan, nominon z. Shukri Bujën për kryetar të Lipjanit!

lipjanipress

Merkel paralajmëron Trumpin për masat proteksioniste

lipjanipress

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress
Skip to toolbar