LipjaniPress

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti, sot ka mirëpritur Ministrin e Infrastrukturës Lutfi Zharkun ku së bashku kanë vizituar punimet e ndërtimit të rrugës Sllovi-Smallushë -Gadime në të cilën ka filluar edhe asfaltimi i saj.
Kryetari Ahmeti dhe Ministri Zharku, kanë uruar banorët për rrugën e re, duke e cilësuar këtë projekt tejet të rëndësishëm e cila jo vetëm që e bënë lidhjen e këtyre fshatrave, por është një infrastrukturë shumë më e mirë e cila krijon një bazë për zhvillim ekonomik më të mirë për punimin e këtyre tokave dhe zhvillimin e bujqësisë, kanë potencuar Kryetari Ahmeti dhe Ministri Zharku.
Ky projekt financohet nga Ministria e Infrastrukturës me një gjatësi prej 5 kilometra, ndërsa vlera e realizimit të tij është 439.916,54 euro./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PDK Lipjan: IMRI AHMETI PËRMES NJERËZVE TË TIJ PO SHANTAZHON DHE KËRCËNON VOTUESIT

lipjanipress

S.Pacolli: MS QUALITY Zyrtarisht fillon punën. (Video)

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur shefen e Zyrës së BE-së, Natalia Apostolova

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Kryetari Ahmeti, uron qytetarët lipjanas për përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Shukri Buja: PDK-Dega në Lipjan mbajti mbledhjen e rregullt te radhës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në takim Raphy Darbellay dhe Daniel Zyfferey nga Zvicrra

lipjanipress

Në kujtim të përvjetorit të Masakrës së Reçakut

lipjanipress

Imri Ahmeti: Besimi juaj ishte dhe do të jetë obligim për punë e përkushtim ndaj jush

lipjanipress

FSHATI BABUSH MBËSHTETË SELATIN RETKOCERIN PËR KRYETAR TË KOMUNËS SË LIPJANIT

lipjanipress
Skip to toolbar