LipjaniPress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

Lipjani

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti dhe Ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku gjatë ditës së sotme po ashtu kanë bërë edhe inagurimin e fillimit te punimeve në ndërtimin e rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan – Magurë -Shtime.

Ky projekt u vlerësua si shumë i rëndësishëm dhe i domosdoshëm nga Kryetari Ahmeti dhe Ministri Zharku për të gjithë ngasësit në këtë pjesë rruguore.
Ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku ka thënë se përpos këtij projekti janë në procedura të prokurimit për fillimin edhe të projekteve tjera infrastrukturore në Komunën e Lipjanit.
Ndërsa, Kryetari Imri Ahmeti në emër të të gjithë qytetarëve lipjanas ka falenderuar Ministrin Zharku për mbështetjen e tij në ndërtimin e infrastrukturës rrugore në teritorin e Komunës së Lipjanit.
Këtë projekt do ta financoj Ministria e Infrastrukturës dhe do të kushtoj 242,310.27 euro./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

HOMAZHE NË VARREZAT E DËSHMORËVE NË RIBAR TË MADH DHE ZLLAKUQAN

lipjanipress

QYLAGA DHE KROJMIRI MBËSHTESIN LËVIZJEN VETËVENDOSJE! DHE SELATIN RETKOCERIN (Foto)

lipjanipress

Kudo mbështetje e fuqishme për PDK-në dhe kandidaten Selvije Halimi(FOTO)

lipjanipress

S.Retkoceri: Sondazhi i organizuar i bër tamam skenar (Foto)

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Erona Hogjaj nga Rahoveci Finaliste Miss Suisse Francophone.

lipjanipress

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan : SHËRBIMET SHËNDETËSORE NË LIPJAN NË GJENDJE TË RËNDË

lipjanipress

Kushtet e komuniteteve për Kurtin

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Arrestohen katër persona për prostitucion, ja kush janë

lipjanipress
Skip to toolbar