LipjaniPress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

Bota Lajme

Deputetja e ekstremit të djathtë në Francë, Marion Marechal-Le Pen, i është kundërpërgjigjur thirrjes së presidentit të Turqisë, Recep Erdogan, bërë turqve që jetojnë në Evropë që të lindin nga pesë fëmijë.
Ajo ka thënë se e ardhmja e turqve në Evropë është Turqia dhe jo Evropa sic ka sugjeruar Erdogan, transmeton Express.

“I dashuri Erdogan, e ardhmja e turqve që jetojnë në Evropë është Turqia,” ka shkruar në Tëitter Le Pen.

Ditë më parë, Erdogan u bëri thirrje turqve që jetojnë në Evropë që të bjënë nga pesë fëmijë – dy më shumë se thirrja e tij e zakonshme ndaj turqve në atdhe – në një përpjekje për të shumëfishuar prezencën e tyre në kontinent në mënyrë që ata të jenë e ardhmja e Evropës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Detaje të reja nga përgjimet që çuan në arrestimin e zyrtarit të lartë të Qeverisë (Video)

lipjanipress

A bash te Daut Haradinaj paska mbetur puna a?!

lipjanipress

Dardan Molliqaj konfirmon dorëheqjen si sekretar organizativ i VV-së

lipjanipress

NJOFTIM PUBLIK PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR TË KOMITETIT KOMUNAL VEPRUES NGA PËRFAQËSUESIT E ORGANIZATAVE TË SHOQËRISË CIVILE

lipjanipress

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

lipjanipress

Rrjetet sociale vazhdojnë të përdoren për shpërndarje të ideologjive ekstremiste

lipjanipress

Kurti: pas 11qershorit populli do ta ketë ndihmen tonë sikurese edhe bizneset tjera në Kosovë në mënyrë që ta rrisim punësimin e popullsisë dhe bugjetin e shtetit dhe zhvillimin e ekonomisë të vendit.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Mali me borë në mes të Shkupit (VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka pritur në vizitë Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Veliaj: Brenda 5 viteve Tirana do të jetë epiqendër e Ballkanit

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress
Skip to toolbar