LipjaniPress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

Lajme

Mediat franceze shkruajnë se një aksion i madh ka filluar gjatë ditës së djeshme dhe ka vazhduar edhe orët e para të mëngjesit të sotëm për sa i përket goditjes së grupeve kriminale shqiptare në qytetin e Bourg-en-Bresse, në lagjen Kerinou.
Raportohet që më shumë se 100 policë të kenë qenë pjesë e këtij aksioni, ku bëhet e ditur se janë arrestuar disa dhjetëra persona, po nuk është bërë publik identiteti i asnjë prej të arrestuarve.

Ende nuk është bërë e ditur zyrtarisht numri i personave të arrestuar si dhe qëllimi për të cilin është ndërmarrë ky operacion.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Komuna Lipjanit Njofton për Organizatat e Shoqërisë Civile

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Për Kravatat e Kryeministrit Haradinaj, “kujdesen edhe disa bashkëatdhetar nga Luksemburgu”

lipjanipress

I shpëton rrëmbimit duke kërcyer nga bagazhi i makinës në lëvizje (Video)

lipjanipress

“Keqardhje” e Beogradit për kohën e humbur të Kosovës me zgjedhje

lipjanipress

Policia për 24 orë shqipton numër rekord të gjobave në trafik

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

PDK e Lipjanit e pakënaqur me Projekt-Buxhetin e vitit 2018-2020

lipjanipress
Skip to toolbar