LipjaniPress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

Lajme

Mediat franceze shkruajnë se një aksion i madh ka filluar gjatë ditës së djeshme dhe ka vazhduar edhe orët e para të mëngjesit të sotëm për sa i përket goditjes së grupeve kriminale shqiptare në qytetin e Bourg-en-Bresse, në lagjen Kerinou.
Raportohet që më shumë se 100 policë të kenë qenë pjesë e këtij aksioni, ku bëhet e ditur se janë arrestuar disa dhjetëra persona, po nuk është bërë publik identiteti i asnjë prej të arrestuarve.

Ende nuk është bërë e ditur zyrtarisht numri i personave të arrestuar si dhe qëllimi për të cilin është ndërmarrë ky operacion.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Prishtinë, arrestohen dy të mitur për posedim të narkotikëve

lipjanipress

Nëndega e Dytë e Gadimës së Ulët përkrahë fuqishëm Dr.Fitim Selimin

lipjanipress

Kërcënimi Trump – Kina paralajmëron luftë me SHBA

lipjanipress

As AAK nuk kthehet mbrapa- ushtria duhet të themelohet

lipjanipress

Qeveria ka vendosur t’i pres serbët kurdo që ata vendosin të kthehen në institucione (Video)

lipjanipress

Vazhdojnë kërkimet për katërvjeçarin e humbur – FSK iu del në ndihmë

lipjanipress

KQZ: Votuan 43.82 për qind e qytetarëve me të drejtë vote

lipjanipress

ATË QË DO TË DUHEJ TA BËNTE KOMUNA E BËJNË QYTETARËT

lipjanipress

Zyrtari i AAK’së kritikon Shpend Ahmetin pse keqpërdori familjen për të arsyetuar jahtin

lipjanipress

Rrëfimi i Hamëz Jasharit, pak ditë para sulmit nga forcat serbe (Video)

lipjanipress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

lipjanipress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar