LipjaniPress

Fushata Zgjedhore për Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017, po merr dimensione të reja zhvillimi nëpër komuna të Kosovës. Të enjëten koalicioni LDK-AKR-A, ka mbajtur konventën Zgjedhore me anëtarët dhe simpatizuesit e këtyre subjekteve politike.

Lajme Lipjani

Lipjan 8 qershor
Ishte numër i madh i atyre që kishin ardhur për ta përcjellur angazhimin politik të udhëheqësve të tyre.

Salla Rinore nuk kishte hapësirë të duhur për ti pranuar të gjithë këta anëtarë dhe simpatizues të cilët bartnin flamuj partiak dhe shtetëror. I pari i komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti i ka përshendetur të pranishmit : Isa Mustafën, kryetar i LDK-së, Avdullah Hotin kandidat për Kryeministër të Republikës të Kosovës, anëtarët e koalicionit: Behxhet Pacollin AKR dhe Mimoza Kusari –Lila , me bashkëpunëtorët e tyre.
Ahmeti fjalën e tij e kambështetur në rrugën e prirë nga Ibrahim Rugova. Ai , ka thënë se, votën e elektoratit nuk e kërkojmë vetëm mbi bazën e frymës rugoviane, por edhe mbi bazën e së tashmes, të ardhmes. Në fjalën e tij Ahmeti ishte i bindur se Koalicioni LDK-AKR-A, do të korrë fitore në Zgjedhjet e 11 Qershorit 2017. “Ashtu siç kemi fituar fitoren në Lipjan, më 12 qershor do të festojmë fitoren në tërë Kosovën. Orientimi ynë është integrimi evropian, prandaj na duhet një kryeministër evropian siç është Avdullah Hoti. LDK bashkë me partnerët e koalicionit është alternativa më e mirë dhe e vetme për Kosovën, sepse përbëhet nga njerëz të pastër para ligjit dhe para Zotit “. Kandidati për Kryeministër nga Koalcioni LDK-AKR-A

 

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Mustafa: Qeveria fajtore pse sektori publik është më i favorizuar se ai privat

lipjanipress

Në Kosovë ka filluar “Java e Parandalimit të Kancerit të qafës së mitrës”

lipjanipress

Aksident i rëndë në Lipjan, lëndohen disa persona(FOTO)

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Studentja Miranda Limani Njëra ndër antarët e shumta të cilat ju kanë bashkangjitur LDK-së

lipjanipress

Arifi: Komunistit Riza Halimi i pengonin sukseset që ia sollëm Preshevës

lipjanipress

Tash i takon BE’së ta mbajë premtimin për vizat

lipjanipress

Mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB)

lipjanipress

Çelaj thotë se Vetëvendosje po e frikëson drejtësinë

lipjanipress

OPERACIONET NË ZEMËR NË KOHË PANDEMIE

lipjanipress
Skip to toolbar