LipjaniPress

Gadime më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës PDAK-së Gadime Afrim Limani dhe Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komunitetev në lipjan z.Sefer Tasholli është bër pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave.(FOTO)

Lipjani

Pastrimi në lagjen e komunitetit Ashkanli në fshatin Gadime, më 22.04.2017 me inciativen e kryetarit të nën degës së PDAK-së,  Afrim Limani dhe të antarit Maliq Danqit në përkrahje të nënkryetarit të komuniteteve në Lipjan z.Sefer Tasholli është bërë pastrimi i një depoje ilegale të mbeturinave në fshatin Gadime në komunitetin Ashkanli, njiashtu Afrim Limani falenderoj drejtorin e kompanis së pastrimit Xhelal Krasniqi që ka qenë për së afermi në vendin ku ishte bërë pastrimi i këtyre mbeturinave.Në fund z.Afrim Limani bëri apel tek bashkëfshatarët që të jenë më të kujdesëshëm, të mos hedhin mbeturina, ta ruajm ambientin si në fshatin tonë po ashtu në të gjithë rajonin. Këto ishin fjalet e z.Afrim Limanit për Lipjanipress.com//

 

 

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ky është parashikimi i motit për sot

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

Ismet Hajrullahu ‘50% e kabinetit tim do të jenë gra’

lipjanipress

Aksident dy vetura tek semaforat në Lipjan tre persona të lënduar,(FOTO)

lipjanipress

IMRI AHMETI- nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me këshillin evropian KE për të drejtat e minoriteteve

Press Lipjani

Qytetar të shumët nga Hallaqi i Madh sonte priten kryetarin Imri Ahmeti dhe ekipin e tij.

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti sot vizitoi për së afërmi punimet në hapjen dhe zgjerimin e shtratit të lumit në Blinajë.

lipjanipress

Rinia e AAK-se ne Lipjan per Ramushin Kryeminister!

lipjanipress

Mentor Vishesella ftonë Komandatët e “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova”në debat para mediave të ballafaqohen me realitetin

lipjanipress

Asfaltohen rrugicat në fshatin Kraishtë, gjithashtu Filluan punimet për asfaltimin e rrugicave në Ribar të Madh

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Lipjan

lipjanipress

Kandidati për kryetar z. Heset Sahiti shpalosi edhe në Gllogoc programin për qeverisjen 4 vjeçare në Lipjan.

lipjanipress
Skip to toolbar