LipjaniPress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

Lajme

Gazeta proqeveritare “Dnevnik” e Shkupit, e cila ka mbështetur fuqishëm protestat antishqiptare në Shkup, ka publikuar një shkrim, në të cilin thuhet se shqiptarët kanë prejardhje nga Afrika, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Sipas informacioneve të një “hulumtimi” në të cilin bazohet gazeta, shqiptarët janë më të afërt me popujt që jetojnë në Afrikë, gjegjësisht, siç thuhet, me halpogrupet E2 dhe E3 që janë të ngjashme me ADN-në e marokenëve dhe algjerianëve.

Sipas këtij “studimi” maqedonasit kanë afërsi me serbët dhe bullgarët.

Përveç kësaj, kontestohet edhe fakti se popujt sllavë kanë ardhur nga Karpatet

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Haradinaj për AFP: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Rrëfimi i trishtë i vajzës së shitur te 70 vjeçari për seks

lipjanipress

E tmerrshme: “Shteti Islamik” nis të bombardojë edhe me dronë (Video)

lipjanipress

Mediat serbe në panik: NATO po e armatosë Kosovën për ta marrë Veriun

lipjanipress

Limaj thotë se opozita do t’i fitojë 57% të votave në zgjedhjet e ardhshme (Video)

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress

Zvicerani e plagos të riun kosovar

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress
Skip to toolbar