LipjaniPress

Gazeta maqedonase “e gjen” origjinën e shqiptarëve: Janë nga Afrika!

Lajme

Gazeta proqeveritare “Dnevnik” e Shkupit, e cila ka mbështetur fuqishëm protestat antishqiptare në Shkup, ka publikuar një shkrim, në të cilin thuhet se shqiptarët kanë prejardhje nga Afrika, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Sipas informacioneve të një “hulumtimi” në të cilin bazohet gazeta, shqiptarët janë më të afërt me popujt që jetojnë në Afrikë, gjegjësisht, siç thuhet, me halpogrupet E2 dhe E3 që janë të ngjashme me ADN-në e marokenëve dhe algjerianëve.

Sipas këtij “studimi” maqedonasit kanë afërsi me serbët dhe bullgarët.

Përveç kësaj, kontestohet edhe fakti se popujt sllavë kanë ardhur nga Karpatet

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Press Lipjani

‘FSK’së i duhen 10 vjet që të arrijë nivelin e nevojshëm të Ushtrisë’ (Video)

lipjanipress

Mishi i kalbur nga Brazili, BE në alarm! Po Shqipëria?

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

‘Bebe në bord’ – shoferët tani obligohen të vënë shenjat dalluese në automjete

lipjanipress

Pamje të tmerrshme në kryeqytet – lypësi i zhveshur në temperatura nën zero (Foto)

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Pas sulmit terrorist në Londër, Parlamenti merr një vendim

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

U promovua enciklopedia “Bardhësitë e Atdheut

Press Lipjani

Presidenti dhe Kryeministri s’thonë asnjë fjalë për dorëheqjen e Shefit të AKI’së

lipjanipress

Kjo është agjenda e plotë e manifestimeve të Pavarësisë

lipjanipress
Skip to toolbar