LipjaniPress

Gecaj merr mbështetjen e Malit të Zi për integrime evropiane

Lajme

Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Bajram Gecaj i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Mal të Zi është takuar me nënkryetarin e Parlamentit të këtij vendi, Genci Nimanbegu.

Ata kanë biseduar për forcimin e bashkëpunimit mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Të dyja palët u dakoruan për bashkëpunim të ndërsjellë mes dyja vendeve në veçanti për fushat e përbashkëta që lidhin të dyja vendet në procesin e integrimit evropian, transmeton Klan Kosova.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Shpend Maxhuni intervistohet për dëbimin e gulenistëve nga Kosova

Rexhep Isufi

Serbët lëshojnë pe, pranojnë të rrënohet muri në Mitrovicë

lipjanipress

Zyrtarët e QKU: Bajram Rexhepi është në komë artificiale

lipjanipress

LDK – Presidentit: Po bën fushatë nëpër shkolla

lipjanipress

“ENVER SEKIRAQA I LIRË, ALBIN KURTI NË BURG”

lipjanipress

Zjarr në një ndërtesë në Lipjan, ka të lënduar

lipjanipress

Isa Mustafa dhe Ismet Beqiri me qëndrime të ndryshme për strukturat paralele

lipjanipress

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

lipjanipress

Musliu: Lugina e Preshevës ndihet e fyer, Kosova nuk i ndihmon asgjë

lipjanipress

Projektet të cilat nuk dihet se kur do të përfundojnë

lipjanipress

Deda: Partia jonë në maj del me kandidatin për Prishtinë

lipjanipress
Skip to toolbar