LipjaniPress

“Gëzim Gashi ( Albin Kurti i Ashkalive dhe Egjiptianve)”

Lajme Lipjani

Levizja për Bashkëveprim ne sherbim te popullit dhe në iniciativen e bashkimit kombëtar ku edhe dihet se tashmë 1 vit e gjysmë perballet me shum probleme nga bashkëkombasit Ashkali dhe Egjiptian si ne sferen e jetesës gjithashtu mirqenjen sociale ku siq edhe deri tani shumë e shumë familje jan ndihmuar nga kjo Levizje Për Bashkëveprim.
Sipas një Ankete të cilën është bëre në disa komuna kjo Levizje gëzon mbështetje të fuqishme ku vlen të theksojm se kjo levizje është duke i ndjekur politikanët Ashkali, Egjiptijan dhe duke i akuzuar për hajni dhe keqëperdorime të detyres zyrtare.
Duke filluar nga pushteti lokal deri në nivelin qendror, po ashtu mbet e pa kjart se kjo Levizje a do të shëndrohet në subject politikë?,
Burime mbrenda LipjanPress nëse kjo levizje futet në garen zgjedhore beteja do të bëhet në mes Gëzim Gashi, Danush Ademi, Veton Berisha, ku edhe pasojat mund të jen për disa subjekte të shuhën komplet.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Danush Ademi morri pozitën e Nënkryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës

lipjanipress

Kush po e furnizon Serbin të mbledhë dëshmi kundër UÇK’së

lipjanipress

Delegacioni i qytetit Martingy nga Zvicrra ka vizituar Komunën e Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Urimi i Kryetarit Ahmeti për Ditën e Mësuesit

lipjanipress

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Berina Berisha që po mahnit Amerikanet me veshjet e brendeve dhe markave të shtrenjëta. (Foto)

lipjanipress

Tiranë: Del nga shtëpija për të fituar kafshatën e gojës për fëmijet e tij edhe kjo ndodh (Video+Foto)

lipjanipress

Suedia ndihmon Kosovën me nga 8 deri 10 milionë euro në vit

lipjanipress

Gllavica përkrahë fuqishëm Dr. Fitim Selimin

lipjanipress

Malaria e re e shfaqur në Azi paraqet kërcënim për botën

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Hoxhaj: PDK parti që i vendos interesat e qytetarëve gjithnjë të parat

lipjanipress
Skip to toolbar