LipjaniPress

Gjuric thotë se Lista Srpska e do pozitën e Kryeparlamentarit ose Kryeministrit (Video)

Lajme

Drejtori i Zyrës për Kosovë, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se serbët e Kosovës duhet të kenë një nga tri pozitat kryesore udhëheqëse të Kosovës, siç janë, Presidenti, Kryeparlamentare ose Kryeministri.

Djuric në një debat televiziv në Serbi, ka thënë se tash pas përfundimit të zgjedhjeve në Kosovë, përfaqësuesit e Listës Serbe, duhet të marrin njërën nga tri pozitat më të larta udhëheqëse të Kosovës.

Kjo sipas tij, sigurisht se nuk do të jetë e lehtë, por nëse përfaqësuesit ndërkombëtar e kanë mbështetur një gjë të tillë në Maqedoni, pse kjo të mos ndodhë edhe në Kosovë. Gjuriq këtu ka aluduar në atë, se kryeparlamentar në Maqedoni, është zgjedhur Talat Xhaferi i BDI’së, e cila është në koalicion me LSDM’në e Zoran Zaevit. /Gazeta Metro

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hyseni takon ambasadorin e Hungarisë: Flasin për vizat

lipjanipress

Nënkryetari Tasholli nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi për zhvillim ekonomik

lipjanipress

NJOFTIM PËR DËRGIMIN E PROPOZIMEVE PËR ANËTAR KOMISIONI NGA SHOQËRIA CIVILE

lipjanipress

Gjatë fundjavës në Shkup 23 aksidente, një i lënduar rëndë disa veta më lehtë

lipjanipress

Urime dita Kombëtare e 15 Shkurtit komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Haradinaj i kundërpërgjigjet LDK’së: Po duan ta frikësojnë administratën

lipjanipress

Në 36 vjetorin e rënies përkujtohen dëshmorët Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva

lipjanipress

Ta ndihmojm Florentin i cili është diagnostifikuar me Leukemia Akute.

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

Thaçi fton për “dekriminalizim të partive politike”

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Mungesa e informacioneve për Sirinë, i ka radikalizuar kosovarët

lipjanipress
Skip to toolbar