LipjaniPress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

Lajme

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë se përfaqësuesi legjitim i popullit serb në Kosovë dhe vetë Listës Srpska është Slavko Simiq.
Këtë deklaratë Gjuriq e bëri pasi Aleksandar Jabllanoviq dje ishte vetëshpallur kryetar i Listës Srpska, në vend të Slavko Simiqit, shkruan Tanjug, transmeton Express.

“Republika e Serbisë, qeveria dhe populli serb të qëndrojnë të vendosur nga liderët serbë në Kosovë, sepse ata janë përfaqësues legjitim dhe të zgjedhur të popullit serb. Lista Srpska ka vetëm një përfaqësues, ai është Slavko Simiq”, ka thënë Marko Gjuriq.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Beteja e Presidentit për fajësimin e bashkësisë ndërkombëtare

lipjanipress

Agjenti serb: Haradinaj s’u arrestua për krime lufte, prapa tij qëndrojnë njerëz të CIA’s dhe NATO’s (Video)

lipjanipress

Donald Trump e paralajmëron Iranin pas testimit të raketës balistike (Foto)

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

lipjanipress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

lipjanipress

Edhe një vlerësim i lartë i transparencës për Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Haradinaj: Prioritet e kemi krijimin e vendeve të punës

lipjanipress

Ambasadori Delawie i drejtohet edhe Kuvendit: Hidheni poshtë projektligjin për ushtrinë

lipjanipress

Norvegjia premton vazhdimin e mbështetjes për Kosovën

lipjanipress

Tentim -vrasja e Azem Vllasit u raportua në shumë media botërore

lipjanipress
Skip to toolbar